Sūrojas par mēslojuma radītām smakām

Vasarā lauku apstrādes pilnbriedā lauksaimnieki saņem arvien vairāk sūdzību par dažādām smakām. Dažviet mēslojuma smaka esot tik liela, kas neļauj iziet no mājas.

Burtnieka novada iedzīvotāji sūdzas par spēcīgu mēslojuma smaku. Šī esot viena no reizēm, kad slēpšanās mazmājiņā nebūtu sliktākais variants.

Ceļmalā paveras mēslojuma kaudzes, kuru smaku ReTV ziņas braucot ar transportlīdzekli nesajuta. Taču pietuvojoties vairākām kaudzēm, smaka patiešām ir jūtama, tā norāda arī iedzīvotāji, kuru īpašumiem blakus ir izliktās šīs kaudzes.

Smaka bija tik spēcīga, ka īpašumam, kuram blakus atrodas mēslojuma kaudze teju nedēļu nevarēja ārā spēlēties bērni.

ReTV ziņu aptaujātie iedzīvotāji, kuru teritorijām blakus arī redzamas mēslojuma kaudzes norāda – smaka ir paciešama, jo šeit taču ir lauki. Vides dienestā arī kliedē iedzīvotāju bažas, organiskajam mēslojumam nav noteikts 24 stundu laiks, kurā to vajag izlikt uz lauka.

Inese Sedleniece - Valsts vides dienests Vidzemes reģiona kontroles daļas vadītāja: “Mēslojumu izmanto uzņēmums SIA Valmieras Graudi. Mēslojums tiek ievests un izkliedēts uz lauksaimniecībā izmantojamām zemēm Valmieras pagastā. Pārbaudē inspektori nekonstatēja būtiskus pārkāpumus.”

SIA Valmieras Graudi atteicās sniegt komentāru kameras priekšā taču norāda – sūdzības tiek saņemtas ar apskaužamu regularitāti. Taču lielākoties tam neesot pamata. Sūdzības verdiktu Vides dienests paziņos tuvākajā laikā.

Uzņēmums Valmieras Graudi solīja tuvākajās dienās izvest mēslojumu pa visiem laukiem, tad smaka nebūs jūtama vispār. Iedzīvotāji par nelabvēlīgām mēslojuma smakām var vērsties gan pašvaldībā, gan Vides dienestā.