Sveic Medicīnas darbinieku dienā

Pēc ziemas, kad slimnīcas bija pārslogotas, ārstējot daudzus Covid-19 pacientus, šobrīd situācija jau krietni uzlabojusies. Sagaidot Medicīnas darbinieku dienu, Vidzemes slimnīca šodien pateicās visiem mediķiem. Jo īpaši tiem, kuri vairāk nekā gadu palīdz Covid-19 pacientiem.

Vidzemes slimnīcas pagalmā šodien skanēja mūzika, sanākušo mediķu sejās beidzot redzams patiess smaids. Pēc ziemas dzīve un darba apstākļi kļuvuši kaut nedaudz vieglāki, jo Covid-19 pacientu skaits iestādē samazinās.

Šobrīd Vidzemes slimnīcā ārstējas desmit Covid-19 pacienti. Trīs no tiem ievietoti intensīvās terapijas nodaļā, tikmēr pārējie atlabst Terapijas otrajā nodaļā. Laikā, kad slimnīcā Covid-19 pacientu bija visvairāk, aizpildīta bija arī pirmā terapijas nodaļa. Tās virsārste stāsta, ka sākums bija ļoti smags, jo neviens nezināja, kā tas būs.

SIA “Vidzemes slimnīca” Terapijas nodaļas virsārste Inga Nāgele-Lūse saka: “Mēs neviens negaidījām, ka vispār būs šādi pacienti, ka būs jāstrādā šādos tērpos, bet šāds laiks pienāca un bija ap 30 pacientu nodaļā, bija smagi pacienti, strādājām vienotā komandā. Paldies vecākai māsai, paldies māsiņām un jaunākajam personālam.”

Ārste un viss nodaļas personāls jau pērn pavasarī ar Covid-19 sasirguši arī paši. Bet, kad sākās darbs ar pacientiem nodaļā, pašiem nācās izbaudīt arī smago darbu aizsargtērpos. Turpat palātās piedzīvotas vairāku pacientu nāves. “Smagākos vedām uz reanimāciju, bet bija arī nodaļā gadījumi, vismaz cilvēki bija gados. Grūti noskatīties, ja jauns cilvēks smagi slims ar šo slimību,” stāsta Inga Nāgele-Lūse.

Pērn rudenī universitātes un reģionālajās slimnīcās tika izveidotas tā dēvētās tranzīta nodaļas jeb vietas, kur pacientiem saņemt palīdzību līdz brīdim, kad tiek noskaidrots, vai viņam ir vai tomēr nav Covid-19. Šīs nodaļas vecākā māsa Liene Zemzare no Vidzemes slimnīcas ReTV stāsta, lai mazinātu milzīgo ikdienas spriedzi, vienīgā iespēja bija rast sev kādu aizraušanos. “Bailes, protams, bija, bet to nedrīkstēja izrādīt, īpaši jau pacientiem, ka ir bail. Paldies jau ģimenēm, ka atbalstīja, meitenes atradušas jaunas nodarbes, daudzas pievērsušas kulinārijai.”

Redzot, ko šī slimība dara ar cilvēku likteņiem, mediķiem šovasar ir tikai viens lūgums. Ikvienam jau laikus gatavoties rudenim un vakcinēties.

Vidzemes slimnīcas mediķi teic lielu paldies par atbalstu arī Limbažu un Strenču slimnīcu darbiniekiem. Lai varētu uzņemt jaunus pacientus, ne reizi netika atteikts sasirgušos pārvietot uz Limbažiem vai Strenčiem.