Svētku brīvdienās aizturēti 52 dzērājšoferi

Aizvadītajās svētku brīvdienās Valsts policija uz autoceļiem strādāja pastiprinātā režīmā, īpašu uzmanību pievēršot tam vai autovadītājs pie stūres nav sēdies alkohola reibumā. Tāpat policija kontrolēja citu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, piemēram, vai autovadītājs brauciena laikā izmanto drošības jostas un pievērsa uzmanību mazāko pasažieru drošai pārvadāšanai.

Kopumā tika aizturēti 52 dzērājšoferi, notikuši arī trīs traģiski ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā trīs cilvēki.

Brīvdienās Valsts policijas darbinieki devās reidos daudzviet Latvijā. Vidzemes reģionā tika pieķerti 13 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā un tika reģistrēti 72 ceļu satiksmes negadījumi. Vienā no šādiem reidiem Valmierā policijas darbiniekiem pievienojāmies arī mēs, lai pavērotu, kā tad autovadītāji svētku laikā ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Pavisam drīz tiek pārbaudīts kāds starppilsētu autobusa vadītājs, kurš brauciena laikā nav izmantojis drošības jostu.

Pēc neilga laika, policijas darbinieki aptur kādu transportlīdzekļa vadītāju, kuram alkohola pārbaudē nekas neatklājas, tomēr šis vadītājs ceļu pie stūres turpināt nevarēs.

”Jāmeklē būs šoferis. Būs sods, par braukšanu bez tiesībām. Ja nav mācību brauciens, instruktors nav blakus. E-pastu lietojat? Zvanat droši šoferim. Ja sodi nav, tad minimālais sods 280 eiro,” tiek informēts autovadītājs.

Lai arī ir ziema un autoceļi mēdz būt apledojuši un apsniguši, tomēr policijas darbiniekus pārsteidz kāds vīrs, kurš savu ceļu ir izvēlējies mērot ar mopēdu. Uz policijas darbinieku aizrādījumiem, viņam bija savi pretargumenti.

Pēc garākas diskusijas ar policijas pārstāvjiem, šis braucējs tiek palaists tālāk savās ikdienas gaitās.

Kopumā par Ziemassvētku brīvdienās pieredzēto, policijas darbinieki saka, ka darbs svētku laikā īpaši neatšķiras no ikdienas.

Kristīne Boževniece, VP VRP Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas galvenā inspektore: “Šajos svētkos ir novērots, ka vadītāji pārkāpj noteikumus. Protams, ir arī vadīšana reibumā. Ir arī bijusi bēgšana no Valsts policijas darbiniekiem, kā rezultātā bija 2 avārijas. Beigās arī nepakļaušanās policijas darbiniekiem. Tajā brīdī vadītājs ir atteicies no alkohola pārbaudes gan policijas darbiniekiem, gan medicīnas iestādei. ”

Valsts policijas pārstāve stāsta, ka autovadītāji pret pārbaudēm izturas ar sapratni un nekādas pretenzijas nav izteikuši.

 “Visi ir informēti, televīzijā ir izskanējis, ka Valsts policija strādās pastiprinātā režīmā. Vadītājiem nav bijis, ka būtu pretenzijas. Viss saprotami. Tiem, kas ir grēkojuši, tiem būs pretenzijas, nepatika. Pārsvarā vadītāji ir saprotoši. Katru gadu pierādās, ka, lai arī Ziemassvētki skaitās klusie un ģimenes svētki, bet diemžēl, mums ir visādi izsaukumi, arī vadīšanas reibumā. Nav palicis labāk uz svētkiem, īpaši, ja ir vairākas brīvdienas pēc kārtas.” 

Jāpiebilst, ka no svētku laikā aizturētajiem piecdesmit diviem vadītājiem reibumā, trīsdesmit astoņos gadījumos reibums pārsniedza 1,5 promiles.