Svetlanai no Rēzeknes novada 100000 sekotāju “YouTube” un sudraba poga

“Dārza darbu ikdiena” ir Rēzeknes novada iedzīvotājas Svetlanas Smirnovas “YouTube” kanāls, kas, nupat sasniedzot vairāk nekā 100 000 sekotājus, saņēma apbalvojumu - sudraba pogu. Svetlanai ir liela pieredze dārzkopībā. Savā kanālā viņa regulāri izvieto video ar stāstiem par dažādu dārzeņu un ogu, jo īpaši tomātu audzēšanu. Lielākā daļa mērķauditorijas gan ir krievvalodīgie, taču Svetlana ir gandarīta, ka ar video palīdzību plašāk pasaulē popularizē tieši Latviju un tās lauku un dabas vērtības.

Svetlana Smirnova savās lauku mājās Rēzeknes novada Čornajas pagastā ierīkojusi dārzu ar vairākām siltumnīcām, tā gūstot pieredzi dārzeņu un augļu audzēšanā vairāk nekā 30 gadu garumā. Pēdējos četrus no tiem darba ikdienu Svetlana arī filmē un video izvieto platformā “YouTube”.

Sekotāju skaits Svetlanas blogam ir sasniedzis 107 000 no visdažādākajām valstīm, to vidū ir Indija, Amerikas Savienotās Valstis, Vācija, Ukraina un citas. Šāds sasniegums kā Latgalē, tā Latvijā ir retums. Tagad piecu mazbērnu vecmāmiņa – blogere – saņēmusi arī uzņēmuma “YouTube” atzinību un sudraba pogu. Svetlana Smirnova: “Tas nav viegli. Tā tikai no malas liekas, ka tu, kamerā skatoties, parunāji un vēl smuku bildi parādīji. Nē. Tu līdz tam ej, mēģini sasniegt panākumus. Tas ir tāpat kā sportistu ceļš līdz medaļām.”

Ideja par video bloga izveidi radās māsas dēlam Maksimam. Ar laiku viņš iemācīja Svetlanai pašai video ne tikai filmēt, bet arī montēt un izvietot sociālajos medijos. “Citi blogeri, ja viņiem kaut kas neizauga vai neizdevās, to neparāda, lai uzturētu savu līmeni, bet Svetlana rāda visu. Viņa savos video stāsta tikai patiesību, pasaka konkrēti, ko tieši viņa dara. Droši vien tas arī piesaista sekotājus,” saka Maksims, Svetlanas māsas dēls.

Svetlana Smirnova atzīst: “Es biju dziļā depresijā, tā var gadīties ar katru cilvēku. Man blakus bija viņš, trīspadsmitgadīgs puika, kurš teica: “Iesim, filmēsim tev video!””

Vidēji nedēļā “YouTube” kanālā par dārza darbu ikdienu Svetlana izvieto divus-trīs video un lepojas, ka šādi pasaulē izceļ arī Latvijas vārdu. “Es vienmēr esmu jutusies kā Latvijas patriote, jo mīlu savu dzimteni. Šeit ir dzimuši mani vecāki. Tā nu ir sanācis, ka man nepadodas valodas, taču es mīlu savu savu novadu un Latviju.”

Turpmāk Svetlana cer sasniegt pat miljons sekotāju lielu mērķauditoriju, par kuru “YouTube” piešķir zelta pogu. Pagaidām pieredzē par satura izveidi un kanāla uzturēšanu viņa dalās ar gados krietni jaunākiem blogeriem un cenšas izdomāt jaunus veidus, kā pārsteigt dārzkopības entuziastus.


#SIF_NVZ2022