SW: Putina paziņojums par uguns pārtraukšanu ir informācijas operācija

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, izsludinot uguns pārtraukšanu pareizticīgo Ziemassvētku laikā, vēlas iedragāt Ukrainas reputāciju un pārņemt iniciatīvu kaujas laukā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

Putins ceturtdien uzdeva aizsardzības ministram Sergejam Šoigu pareizticīgo Ziemassvētku laikā uz 36 stundām noteikt uguns pārtraukšanas režīmu visā frontes līnijā Ukrainā.

Pēc ISW ekspertu domām, tā, visticamāk, ir informācijas operācija, kuras mērķis ir kaitēt Ukrainas reputācijai.

Vienlaikus Putins, domājams, šādi cenšas nodrošināt 36 stundu pauzi Krievijas karaspēkam, lai ļautu tam atpūsties, atgūt spēkus un pārorientēties un atsākt uzbrukuma operācijas kritiskajos frontes sektoros.

ISW ziņojumā teikts, ka šāda pauze nestu nesamērīgu labumu Krievijas karaspēkam.

Putina paziņojums, ka uguns pārtraukšana izsludināta, pamatojoties uz reliģiskiem apsvērumiem, atbalsta vēl vienu pret Ukrainu vērstu Maskavas informācijas operāciju, kas melīgi apgalvo, ka Ukraina apspiež reliģiskās grupas un pozicionē Putinu kā "īsteno kristīgās ticības aizstāvi".

Tikmēr Krievijas blogeri, kas atbalsta karu, ar lielu nepatiku reaģējuši uz paziņojumu par uguns pārtraukšanu.

Pamiera izmantošana informācijas operācijai un Putina nepārtrauktā savu kara mērķu popularizēšana Ukrainā liecina par Putina nevēlēšanos iesaistīties reālās sarunās ar Ukrainu, secinājuši ISW eksperti.


Foto: Reuters/SCANPIX