Talsi pucējas rallijam ar īpašu fotosienu

Ļoti iespējams, ka Talsos Jāņus svinēs mazliet prātīgāk nekā citviet Latvijā, jo uzreiz pēc tam talsiniekiem vajadzēs pilnu jaudu un gāzi grīdā, baudot rallija svētkus - tieši tur startēs “Rally Liepāja”. Šodien Talsos uzstādīta īpaša foto siena, kas veidota no gandrīz 800 rallija fanu saziedotām mašīnītēm. Jau šobrīd ir skaidrs, ka šogad rallijā tiks lauzti dalībnieku rekordi.

Foto sienas veidošana aizsākās aprīlī, kad pirmo mašīnu akcijai ziedoja rallija organizatoru komanda. Tobrīd vēl idejas autori cerēja, ka saziedos vismaz 100 rotaļu braucamrīkus. Akcijas noslēgumā, skaitot guvumu, izrādījās, ka to ir 780. Ziedojumi ceļojuši ne tikai no Talsiem, bet arī Rīgas, Kuldīgas un Liepājas. Kāds no rallija faniem ziedojis pat 80 mašīnas, bet daži bērni pievienojuši arī vēstules.

Tā kā mašīnu bija gandrīz astoņas reizes vairāk nekā cerēts, nācies pat pārplānot sākotnējo vizuālo sienas ideju. Taču visizaicinošākais bija šīs nedēļas tveicē mašīnas pie sienas pielīmēt. Gala rezultātā izmantoti pieci kilogrami līmes.

Jūlija sākumā rallijs notiks no Talsiem līdz Liepājai, un tas būs Eiropas rallija čempionāts, bet organizatoru mērķis ir tikt pie pasaules čempionāta rīkošanas. Jau šogad dalībnieku sastāvs būs lielākais pēdējos 12 gados, servisa parks pat būšot par mazu.

SIA “RA Events” direktors Raimonds Strokšs saka: “Un mums ir tādi piloti, kuri reāli ikdienā brauc pasaules čempionātā dažādās kategorijās. Un var jau būt, var jau būt, un es gribu kaut nedaudz pieļaut, ka viņi brauc pie mums jau apgūt ceļus, jo vienu dienu mēs būsim WRC rallijs. Un tad viņi jau zinās ceļus. Var jau būt, ka viņi domā divus soļus uz priekšu.”

Cik daudz no paša rallija varēs baudīt skatītāji, būs intriga līdz pēdējam brīdim, jo līdz jūlijam noteikumi var mainīties. Taču rallija atmosfēru izbaudīt pilsētā varēšot pilnīgi noteikti. Pirmo gadu paredzētas vairākas papildus aktivitātes – izstādes dažādās pilsētas vietās, tiešsaistes sarunas, tirdziņi, rallija automašīnas izpētīšana klātienē un pat kājāmgājēju rallijs.

“Tā būs orientēšanās spēle, kura būs jāiziet pēc rallija stenogrammas noteikts maršruts. Tas varētu būt interesanti, tas varētu būt izaicinājums pilsētā pārvietoties pēc tā, kā to dara rallija pilots ar stūrmani sacensību laikā,” stāsta Dana Felkere-Bērziņa, Talsu novada pašvaldības mārketinga speciāliste.

Jāpiebilst, rallijs Talsos notiks 2.jūlijā, bet pirmās aktivitātes sāksies jau uzreiz pēc Jāņiem.