Talsi savu vārda dienu svin nedēļas garumā

Tie, kuriem vārda un dzimšanas dienas ir ārkārtējās situācijas laikā, zina, kā tas ir, ja svētki jāsvin vienam. Savu vārda dienu šonedēļ svin Talsi – topošie svinētāji var pamācīties no deviņu pakalnu pilsētas. Pirmkārt, to, ka svētkus var svinēt nedēļas garumā; otrkārt, var taču svinēt viens, bet reizē arī kopā, kā to šonedēļ darīja tie, kam saule un Talsi sirdī.

Sociālajos medijos nedēļas sākumā talsinieki savai pilsētai atzinās mīlestībā, uzliekot īpašu rāmīti, kā arī aizpildot talsometra testu. Tas ar dažādu jautājumu palīdzību ļāva noskaidrot, cik īsts “talsinieks” ir cilvēks. Šonedēļ jāpilda arī citi uzdevumi, piemēram, jāklausās talsinieku mūzika, jābauda virtuālās izstādes un ar savām skaistākajām bildēm jāveido izstādes pašiem, kā arī jādodas fotomedībās.

Vēsturiski zināms, ka vārds „Talsi” pirmo reizi minēts 17.janvārī pirms 790 gadiem Romas pāvesta sūtņa Alnas Balduīna līgumā ar kuršu cilšu vecākajiem. Izrādās, ka pašu pirmo reizi vārda diena tika svinēta 2008.gadā, kas bija Talsu 777.jubilejas gads, un idejas autore bija nu jau kādreizējā talsiniece Inga Krišāne. Togad bija vairāki nozīmīgi pasākumi, un tieši talsinieki, kas sastājās kopā, lai izveidotu pilsētas vārdu, aizsāka jubilejas svinības.

Talsu vārda dienas idejas autore stāsta, ka mērķis esot bijis Talsu identitātes stiprināšana. Viņai ir milzīgs prieks, tādēļ arī pati aizpildījusi aptauju, kurā atbildējusi pareizi uz visiem jautājumiem.

Dace Obodovska, Talsu tautas nama vadītāja, stāsta, ka, ja katrs ieliktu mazu daļiņu savas sirds daļiņas pilsētas labiekārtošanā, uzlabošanā (kaut domu līmenī), tad pilsēta varētu kļūt vēl skaistāka.

Uzdevumus nedēļas garumā radīja vesela radošā komanda, taču viena no galvenajām svētku radītājām talsiniekiem bija Dana Felkere-Bērziņa, mārketinga speciāliste, kas vēl nesen bija valmieriete. Viņai talsinieki šķiet pašpārliecināti, kā arī zina savas vērtības. “Viennozīmīgi izteikts lokālpatriots, kurš vienmēr stāvēs, kritīs par Talsiem. Ļoti radošs, aktīvs cilvēks.”

Talsu tautas nama vadītāja uzsver, ka Talsi esot viņas iedvesmas pilsēta: “Nekur, nevienā citā pilsētā es nejūtos tik labi, kā ir šeit. Man patīk šeit radīt, šeit dzīvot, šeit audzināt savus bērnus.” Viņa ir izbaudījusi katru mirkli, gatavojot uzdevumus, lai parādītu, cik talsinieki ir dažādi un katrā no tēmām liktu sajust daļu no sevis.

Talsu vārda dienas svinības turpināsies līdz pat svētdienas vakaram, kad Talsu ezera promenādē paredzēts gaismas vēstījums Talsiem.