Talsos rīko īpašas akcijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Mani tik ļoti nebaida tas, ja reiz pašai aptrūksies līdzekļu, kā brīdis, ja nāksies sociālā dienesta darbiniekiem pateikt, ka man nav, kā viņiem palīdzēt – tā saka Jana Biezā, kas ir viena no labdarības akcijas organizatorēm. Jana izdomāja citus veidus, kā varētu saldumus savākt, kad sapratusi, ka ierobežojumu dēļ tā nevarēs būt ikgadēja saldumu vākšanas tradīcija lielveikalos.

Šāda pārtikas vākšanas akcija notika jau pirmajā vilnī pavasarī, kad talsinieki ziedojumu varēja nest uz kafijas namiņu. Organizatori baidījās, vai laikā, kad ikviens bija neziņā par savu nākotni, maz izdosies ziedojumus savākt, bet izrādījās gluži otrādi – atsaucība bija lielāka nekā parasti.

Talsu novada Sociālā dienesta darbinieces uzsver, ka situācijas ir dažnedažādas – vecāki zaudē darbu, neaizmaksā algu, attālinātais mācību process.. Liela ģimene, tas ir, vairāki bērni, ģimenei esot liels slogs. Tiek pausts, ka ir pat pirkts tualetes papīrs – cilvēks netiek ārā, jo ir slims.

Nedēļas garumā iedzīvotāji aicināti ziedot visa veida pārtiku, kuru iespējams uzglabāt. Pirmo reizi akcijā varēs ziedot arī naudu, kas ļaus iegādāties svaigus produktus brīžos, kad palīdzība kādam būs nepieciešama.

Jana Biezā pauž, ka arvien biežāk var dzirdēt, ka vairāk cilvēkiem vajag ēdienu, ne saldumus. Tiek minēts, ka daļai sabiedrības, kura ir pārtikušāka, var šķist, ka tie, kuriem ziedos, ir “neizdarīgi cilvēki vai tie, kas gaida tikai uz pabalstiem, diedelnieki un tādi izmantotāji”, taču tā neesot.

“Un tad, kad jūs tās paciņas viņiem aiznesat, kā jūs redzat, par ko viņi priecājas visvairāk? Man liekas, ka viņi priecājas, saņemot to paku. Ka viņi nav atstāti vieni paši. Ka viņi ir sadzirdēti un viņiem ir palīdzēts. Viņi ir ļoti priecīgi un pateicīgi,” stāsta Talsu novada Sociālā dienesta darbinieces.

Pārtikas ziedojumu akcija Talsos ilgs no 23. līdz 30.novembrim, lai līdz Ziemassvētkiem sociālie darbinieki var paspēt pakas to saņēmējiem nogādāt.