Talsos sākas kājāmgājēju rallijs

2.jūlijā Talsos tiks dots starts “Rally Liepāja”, taču šogad kaislīgākajiem faniem Covid-19 ierobežojumu dēļ būs sarežģītāk klātienē vērot kaislības ātrumposmos. Lai pilsētā nepazustu rallija gaisotne, Talsi nolēmuši organizēt Latvijā pirmo kājāmgājēju ralliju jeb orientēšanās spēli, kur trasē interesenti dodas, izmantojot stenogrammas jeb leģendas - gluži kā rallija stūrmaņi un piloti. Kamēr Eiropas rallija čempionāta posms Talsos būs tikai vienu dienu, tikmēr kājāmgājēju rallijs ilgs nedēļu.

Kājāmgājēju rallijs startēja sestdienas rītā. Rojs un Kristo ir paši pirmie, kuri dodas trasē. Orientēšanās pārgājiena stenogrammu viņi sāk lasīt pie rallija foto sienas, kas izveidota no gandrīz 800 rotaļlietu mašīnām. Stenogrammā ir burtu un skaitļu kombinācijas, un kājāmgājēju rallija ideja ir ļaut dalībniekiem justies kā pilotiem un stūrmaņiem, kas īstā rallijā izmanto tieši tādas stenogrammas. “Tā parāda virzienus, un cik daudz soļus jāņem tam virzienam. Piemēram, te ir numurs “1”, tas nozīmē, ka apmēram 15 grādu leņķī jāpagriežas, un pirms tā būs burtiņš “L” vai “K”, un tas ir, kurā virzienā jāgriežas,” saka Rojs Kļaviņš, kājāmgājēju rallija dalībnieks.

Trase ir aptuveni trīs kilometrus gara, un vijas pa dažādām Talsu pilsētas vietām. Dzīvi pārrunāt ar draugiem pārgājiena laikā nesanāks, jo nepārtraukti jākoncentrējas un jāskaita soļi. Jābūt vērīgiem, lai trases malā pamanītu sārtās lentītes, kas norāda, ka rallisti ir uz pareizā ceļa. Ja tomēr gadās nomaldīties, puiši iesaka atgriezties sākumpunktā.

Lai gan rallija laikā Talsu pilsētā patiešām būs ātrumposms, kājāmgājēju rallijs pa to neved. Trasei izvēlētas vietas, kas nav izbraucamas ne ar automašīnu, ne velosipēdu.

Kājāmgājēju rallijā netiks noskaidrots viens ātrākais uzvarētājs, bet balvas saņemšot visi, kas būs noteiktus punktus iemūžinājuši trīs fotogrāfijās. Kamēr Rojam ir bail no ātruma, tikmēr Kristo labprāt reiz brauktu arī īstā rallijā, un viņš atzīst, ka stenogrammas lasīšana jau šobrīd ir labs treniņš. 


Foto: Kurzeme.lv