Talsu florbolisti atsāk treniņus iekštelpās

Talsu florbolistiem - Talsu NSS/Krauzers komandai - 8. martā treniņi atsākās klātienē. Otrdienas vakarā, ierodoties sporta zālē, pārņem neliels apmulsums, jo ārkārtējās situācijas laikā tik daudz cilvēku vienkopus nav nācies redzēt. Florbolisti atzīst, ka nepierasti arī viņiem.

Spēlējošais treneris Artis Raitums pauž: “Redzot jauniešiem un komandas biedriem tādu tā kā satraukumu, tu ienāc zālē iekšā un nevari saprast, drīkst trenēties, nedrīkst trenēties. Bet tāds patīkams satraukums, un es domāju, ka visi ir ļoti priecīgi.”

“Es teiktu, ka bija tāds mazs kultūršoks, jo ziemas periodā noteikti nesanāca nūju turēt rokās. Nodarbojos ar citiem sporta veidiem, izbaudīju ziemas priekus. Bija diezgan grūti ieiet un vēl joprojām ir grūti. Es domāju, vēl pāris treniņi un tad tikai varēs sajust to florbolu un nūju,” saka kapteinis Armands Budreika.

Kopējais līmenis ar nūjām pagaidām ir briesmīgs – tā šobrīd atzīst treneris, taču fiziskais līmenis esot ļoti labs, jo ārkārtējās situācijas laikā florbolisti trenēties nav pārstājuši ne brīdi. Taču pēc gandrīz pusgadu ilgiem treniņiem ārā, pie iekštelpām esot jāpierod.

Matīsam Švedenbergam gan nepaveicās, jo reizē ar atgriešanos iekštelpās par sevi likusi manīt iepriekš iegūta trauma. “Pus gadu mēs esam gandrīz ārā bijuši. Tad, kad pirmo dienu varam atsākt zālē, man ķermenis izdomā atteikties no šīs iespējas,” viņš saka.

Tā kā treniņi zālē ir svētki, Matīss ir klātesošs ar visu sāpošo roku. “Ko es varu palīdzēt, to es palīdzu – paņemt hronometru, pasvilpt, padot startus. Un esmu kopā ar komandu, tas ir pats galvenais.”

Iepriekš telpās varēja trenēties arī Latvijas U-19 izlases kandidāti. Jauniešu izlases spēlētāji esot arī citos sporta veidos, piemēram, basketbolā, bet, tā kā Talsos nav izlases treneru, sportisti šeit nevar trenēties telpās. Tāpēc florbolisti savā ziņā ir priviliģēti.

Artis Raitums: “Es jūtos neērti, jo mēs esam bišķiņ pāri 20 cilvēkiem iekšā, kas ir virslīgas komandā atļauti darboties. Un tagad tā stulbā sajūta – tu tagad ej ārā, un tu redzi, ka citas grupas ir pa tiem 10 cilvēkiem, bet tu izej ar 20 cilvēkiem... Tāpēc mēs cenšamies arī tad, kad ejam ārā, mēs dalāmies pa grupā pa 10, lai nav tie šķībie skatieni.”

Šobrīd florbolisti trenējas pērn nepabeigtajai virslīgas sezonai. Talsu komandai ir vismazāk nospēlēto spēļu – talsiniekiem tās ir piecas, pārējiem tuvu desmit, kas nozīmējot, ka slodze būs liela. Ja marts parasti ir laiks, kad virslīgas sezona jau sāk tuvoties savam noslēgumam, tad šoreiz florbolisti cer, ka sezona marta beigās atsāksies.


Foto: pixabay.com