Talsu kinoteātris "Auseklis" uzņemts organizācijā "Europe Cinema"

Talsu kinoteātris "Auseklis" saņēmis apstiprinājumu tā dalībai organizācijā "Europe Cinema", aģentūru LETA informēja kinoteātra vadītāja Māra Cēbere.

Apstiprinājums saņemts pēc tam, kad izskatīts kinoteātra pieteikums ar detalizētu 2022.gada programmas plānošanas un apmeklējuma informāciju.

"Mums kā mazam, reģionālam kinoteātrim tas ir liels gods, bet reizē arī atbildība pret nozares kolēģiem un skatītājiem," atzīst Cēbere.

Dalība organizācijā "Europe Cinema" nozīmē gan to, ka kinoteātris turpinās dažādot repertuāru un izrādīt citās Eiropas valstīs uzņemtas filmas, gan to, ka saņems arī papildu finansējumu. Nākamajā sezonā kinoteātris vairāk strādās pie programmas bērnu un jauniešu auditorijas piesaistīšanai un izglītošanai, sola Cēbere.

"Europe Cinema" ir kinoteātru apvienība, kuru 1992.gadā ir dibinājusi Eiropas komisija kopā ar Francijas Nacionālo kino centru. Sākotnēji organizācijā iesaistījušies 30 kinoteātri, bet pašlaik tā ir izaugusi līdz 1217 kinoteātriem ar 3059 ekrāniem 42 valstīs.

"Europe Cinema" pamatmērķis ir veicināt un atbalstīt Eiropā veidota kino izrādīšanu. Organizācija veido nozīmīgas nozares profesionāļu konferences, seminārus un atbalsta dalībnieku pieredzes apmaiņu un kopīgu projektu rašanos. Pastiprināta uzmanība tiek pievērsta jauniešu un bērnu auditorijai. Līdz šim organizācijā "Europe cinema" Latviju pārstāvēja trīs Rīgas kinoteātri "Splendid Palace", "Kinobize" un "Ksuns".


Foto: Freepik