Talsu modeļu skolā pirmais izlaidums

Pēc desmit gadu modeles pieredzes starptautiskos projektos Džeina Amatniece nodibināja modeļu aģentūru, lai savas prasmes nodotu tālāk. Pagājušā gada rudenī Džeina Talsos atvēra Modeļu skolu. Deviņu mēnešu laikā apgūtās iemaņas jaunās modeles demonstrēja modes skatē. Dažas šajā jomā ceļu vēlas turpināt, savukārt citas - mācījās, lai pilnveidotu sevi.

Pagājušā gada rudenī mācības modeļu skolā Talsos uzsāka 40 meitenes. Dažādu iemeslu dēļ skaits mainījās un skolu absolvēja 30. Deviņu mēnešu mācību kursā piedalījās meitenes no deviņiem līdz 23 gadiem ne tikai no Talsu novada, bet arī Rīgas. Galvenais kursu mērķis – iemācīt dalībniecēm kļūt sievišķīgām un par sevi pārliecinātām. “Es jūtos tā, ka man gribas raudāt, bet es neraudāšu. Skatoties uz meitenēm, es pati jūtos priecīga. Kā viņas šodien ir saģērbušās, sataisījušās. Man vienkārši nav, ko piebilst vairāk,” saka Džeina Amatniece, “DEAMMODEL Management” īpašniece.

Covid-19 ierobežojumu dēļ meitenēm teju visas nodarbības notika ārā gan sniegā un lietū, gan pamatīgā vējā. Kursos meitenes mācījās horeogrāfiju, defile, aktiermeistarību, skaistumkopšanu un grima veidošanu. Tāpat apguva tādas lietas kā uzturmācību un psiholoģiju. Kā saka Džeina Amatniece, viņas būs labas sievas saviem vīriem.

Ja Marija Luīze sevi nākotnē saredz modes industrijā, tad Laima modeļu skolā iestājās, lai pilnveidotu sevi un apgūtu jaunas prasmes. Viņa nākotnē varētu piekrist kādām fotosesijām, bet par profesionālu modeli kļūt nevēlas. “Man doma ir iet uz jurisprudenci, līdz ar to stāja, gaita un viss tas, manuprāt, man ļoti noderētu. Tas arī ļoti ceļ pašcieņu. Fiziskā aktivitāte ļoti labi uzlabojās, jo dejošana. Man tas viss likās superīgi.”

Džeina Amatniece modeļu potenciālu saskata vairākās meitenēs, īpašs prieks ir par pašām jaunākajām. “Viņas sevi tik ļoti labi māk pierādīt, viņas ir pārliecinātas, drošas, viņām ir tik daudz labu īpašību, kas ir vajadzīgas gan modeles dzīvē, gan citās jomās,” stāsta Džeina un turpina, “tā gan negribētu, ka viss un atā. Es pat īsti nezinu, kāpēc es tik ļoti esmu pieķērusies tām meitenēm. Es domāju, ka mums noteikti būs vairākas sadarbības.”