Talsu novadā amatu zaudē domes priekšsēdētāja

Pēc divu nedēļu mēģinājumiem Talsu novada domes vairākumam izdevies no amata gāzt domes priekšsēdētāju Sandru Pētersoni. Viņai pārmet pārāk lēnu novada virzīšanos uz attīstību. Par jaunu mēra kandidātu deputāti balsos trešdien, bet šobrīd neoficiāli izskan, ka amatam varētu tikt virzīta bijusī Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa.

Desmit no 19 deputātiem cerēja Talsu novada domes priekšsēdētāju gāzt jau 27. oktobrī, taču viņiem pietrūka balsu, lai to iekļautu kā papildus jautājumu izskatīšanai. Tāpēc deputāti darba kārtību neatbalstīja vispār un sēde beidzās, pat īsti nesākoties. Līdzīgs scenārijs atkārtojās vēlreiz, līdz šodien ārkārtas domes sēdē Talsu novada domes priekšsēdētāja savu atvadu runu teica vēl pirms balsojuma, kas liecināja, ka balsu skaits nomešanai būs pietiekams. Talsu novada domes priekšsēdētāja (NA) Sandra Pētersone: “Es patiešām šo lēmumu respektēju, jo tās pēdējā laika darbības, kas ir bijušas, ka dome nevar pieņemt lēmumus un arī noturēt domes sēdes, manuprāt, tā ir absolūta destrukcija, kas no vienas puses ir saprotami, jo deputāti vēlas to, ko viņi vēlas, bet tādā veidā normāli nodrošināt domes darbu nav iespējams.”

Jau no pavasara pārvaldnieka nav Talsu pilsētai, bet trīs mēnešus novadam nav arī izpilddirektores, kura aizejot pārmeta politisko spiedienu. Deputāti norāda, ka noraidīti tiek atsevišķu partiju priekšlikumi un lēmuprojekti pirms domes sēdēm saņemti novēloti. Šie ir daži no pārmetumiem, kas šodien raidīti Sandras Pētersones virzienā. Talsu novada domes deputāts (JV) Aldis Pinkens: “Es neesmu gatavs samierināties ar šādu turpmāku darbu, jo neredzu uzlabojumus. Faktiski nevaru ieraudzīt pazīmes, ka ir saprasts, un mēs ejam uz priekšu citādāk. Mēs neturpinām tādas vecās iestrādes.”

Deputāti, kuri balsoja par mēres gāšanu, tēlaini atzīst, ka atdod iedzīvotājiem parādu, jo vēlēšanās visvairāk plusu saņēma divi citi deputāti – Edgars Zelderis, kurš šobrīd uzsācis darbu Saeimā, un bijusī Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, kura, iespējams, tiks virzīta mēra amatam ārkārtas domes sēdē 9.novembrī. Aldis Pinkens: “Visa tā loģika jau labu laiku saka, ka tas Talsu novadam, iespējams, būtu palīdzējis jau pagājušogad.”

Talsu ielās šodien sašutumu nejūt. Vairāki sastaptie gan atzīst, ka Talsu novada domē notiekošajam līdzi neseko.

Trešdien amatus varētu zaudēt arī līdzšinējie domes priekšsēdētājas vietnieki. Un iesniegts priekšlikums esošo divu vietā turpmāk strādāt trim vietniekiem, taču tikai divi saņemtu atalgojumu, bet viens nebūtu pastāvīgi algots. 


#SIF_NVZ2022