Talsu novada domes priekšsēdētāja – pašvaldību vēlēšanās visvairāk plusu saņēmusī Eva Kārkliņa

Talsu novadā šonedēļ notiek varas maiņa. Pirmdien amatu zaudēja līdzšinējā domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone no Nacionālās apvienības, bet šodien viņas vietā ievēlēta bijusī Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa. Arī viņa pašvaldību vēlēšanās startēja no Nacionālās apvienības, taču šovasar no tās izstājās. Jau tobrīd izskanēja versija, ka tam sekos viņas pievienošanās deputātiem, kuri līdzšinējo varu vēlas gāzt.

Jaunievēlētā domes vadītāja Eva Kārkliņa bija viena no deputātēm, kura pašvaldību vēlēšanās saņēma arī vislielāko atbalstu – vairāk nekā 800 plusus. Kārkliņas kandidatūru priekšsēdētājas amatam atbalstīja 16 deputāti, divi deputāti Nacionālās aovienības deputāti balsojumā nepiedalījās, bet bijusī domes vadītāja Sandra Pētersone uz sēdi neieradās. “Šķiet, ka no visiem klātesošajiem deputātiem es esmu visnaivākā. Jo es ceru, ka mēs varam kopā strādāt. Laikam mans naivums ir tas, kas arī ļāva piekrist kandidēt uz šo amatu, jo tiešām šķiet, ka varam sastrādāties,” atzīst Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa.

Jaunā domes priekšsēdētāja sola stiprināt Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas kapacitāti, veidot komandu ar kopējiem mērķiem, nekoncentrēt darbu tikai novada centrā, arī samazināt vadības atalgojumu par 20%. Līdz šim tie bija aptuveni 3700 eiro. 

Saviem kolēģiem Eva Kārkliņa norādīja, ka šobrīd ir neatkarīga deputāte, tuvākajā laikā arī nevienā neplānojot iestāties.