Talsu novadā iedzīvotāji paši sev rada svētkus

Talsu novadā ir pilsēta, kas nosaukta par godu Krišjānim Valdemāram. Šajā mazpilsētā, protams, ir arī viņa vārdā nodēvēta iela. Pirmo reizi vietējie iedzīvotāji aizvadījuši Krišjāņa Valdemāra ielas svētkus. Ar cerību, ka iedibināta jauna tradīcija.

Krišjāņa Valdemāra ielas svētki bija kā neparasta pastaiga – ar pašu Valdemāru un viņa kundzi priekšgalā. Mācoties Līderu akadēmijā, sākumā gala darba ideja organizatorēm bija atstarotāju izdalīšanas akcija, taču tā pārtapa svētkos, kuru budžets ir vien akadēmijas piešķirtie 400 eiro.

Šī iela Krišjānim Valdemāram bijusi īpaši tuva, jo šeit atradusies viņa mammas māja. Tās dārza dziļākajā stūrī joprojām pavasaros kuplo viena no Krišjāņa Valdemāra stādītajām liepām, savukārt ielas galā atrodas Priežkalniņš, kas bijusi viņa iemīļota pastaigu vieta. Svētku rīkošanai uzrunāti arī ielas iedzīvotāji. “Skolotāja Aira uzrunāja ļoti daudzus, jo viņi tomēr dzīvo uz šīs ielas, viņai cilvēki nevarēja laikam atteikt. Visi piekrita, un tā mēs esam priecīgi, ka mums šie svētki notiek šodien,” saka Anda Dzene, viena no svētku organizatorēm.

Kurzemes NVO Valdemārpils Līderu akadēmijas koordinatore Liene Fridrihsone: “Šorīt no rīta es piecēlos piecos, astoņos biju Krišjāņa Valdemāra ielā un priecājos, ka jau baloni bija izkārti. Uzzināju, ka Rasma jau sešos ir kārusi balonus, jo cita kaimiņiene sešos ir piecēlusies, paskatās pa logu – tur jau rosās! Karogi bija izlikti, es izgāju visas ielas garumā. Tiešām – kā gaidītu svētkus!”

Bija kādreiz veikals ierīkots ar nosaukumu “Sasmaka”. Ārpus darba laika viens gribēja iegādāties alkoholu, metāla žogs priekšā. Viņš uzkrita žogam, suns nograuza viņam degunu.

Viens no Krišjāņa Valdemāra ielas iedzīvotājiem ir fotogrāfs Dainis Kārkluvalks, un viņa vecāki māju šeit nopirkuši tieši gadā, kad piedzimis Dainis. “Šo daudzo gadu laikā ir bijuši tikai pieci vai seši Valdemārpils Jaunās ielas svētki, un man prieks, ka izdomāts, ka Valdemārpilī ir arī citas ielas.”

Šoreiz Dainis Kārkluvalks izveidojis izstādi ar senām un ne tik senām 22 fotogrāfijām – tieši tik lielu skaitu atļauj žoga garums.

Vai iedibināta jauna tradīcija? Pasākuma organizatores to nesteidzas apstiprināt, jo visam nepieciešams finansējums un darbīgi cilvēki, tomēr apmeklētāju skaits liecina, ka svētki bija ļoti gaidīti.