Talsu novadā sāk hidroterapijas nodarbības

Armandam ir jau deviņpadsmit gadu, taču viņš ir viens no tā dēvētajiem mūžīgajiem bērniem. To var redzēt arī brīdī, kad viņš ratiņkrēslā pirmo reizi uzzina, ko nozīmē šūpoties, kas citiem bērniem ir pašsaprotama bērnības sastāvdaļa. Šūpoles veidotas tā, ka Armands arī pats ar roku palīdzību var sevi šūpināt.

 “Nebūs vecuma ierobežojumi – jebkurš, kuram ir ratiņkrēsli, varēs nākt šūpoties, baudīt to līdzsvaru, to skaisto šūpošanos,” saka Agnese Kviese, Ģimeņu un bērnu attīstības centra „Brīnumiņš” vadītāja.

Tikmēr iekšā pacēlājs palīdz bērniem nokļūt hidroterapijas vannā. Tai ir zemūdens masāža ar 34 atverēm, kas nozīmē, ka var strādāt gan visu ķermeni, gan tikai vienu problēmzonu, iespēja izmantot aromterapiju, hromoterapiju, pērļu terapiju, kad mazi burbulīši iedarbojas uz ķermeni, kā arī citas opcijas.

Braienam, kurš izmēģina pirmais Talsos jauno terapiju, vislabāk patīkot lielie burbuļi un krāsas. Viņš izbauda tik ļoti, ka mammai un fizioterapeitei pat nākas izdomāt trikus, lai pēc 20 minūtēm varētu sesiju beigt. Ieguvumu Braiena mamma jutusi jau pēc pirmās reizes. “Viņš tāds mierīgs. Tāda sajūta, ka viņam nedēļu atvaļinājums no visa ir bijis. Viņš ir mierīgs, viņam viss patīk - ne niķīši, nekas. Visa diena ir tāda relaksēta.”

Šī ir ne tikai terapija, bet arī metode, ko izmantos citi „Brīnumiņa” speciālisti, ja bērniem kādā no nodarbību reizēm nebūs, piemēram, garastāvokļa darboties. “Piemēram, mēs varam atnākt uz piecām, desmit minūtēm veikt šo te hidroterapijas pielietojumu, pēc tam iet vēl 20 - 30 minūtes vingrot, jo viņam būs brīvākas locītavas, atbrīvoti muskuļi. Tas darbs būs pilnīgi citādāks,” skaidro fizioterapeite Maija Ālīte.

Lai palīdzētu „Brīnumiņam”, iesaistījās 27 Rotari klubi no 5 valstīm, bet galveno ideju veidoja Talsu un Liepājas klubi. Tas ir “Rotary Global” granta projekts, kas nozīmē, ka katram piesaistītajam eiro tika pievienots tāds pats starptautisks finansējums, kopējā summa ir vairāk nekā 50 000 eiro.

Projekts atbalstu sniedz arī Liepājas Dižvanagiem, kas palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām. Tur iegādātas specifiskas medicīniskas iekārtas izbraukumiem, kas palīdzēs krīzes brīžos, lai bērniem ar īpašām vajadzībām nebūtu jādodas uz slimnīcām pēc palīdzības, ko var sniegt tikai iekārtas. Visā Kurzemē paredzētas arī apmācības speciālistiem, vecākiem un sociālo jomu darbiniekiem.