Talsu novadā skolas darbojas attālināti

Arī šodien Talsu novadā turpināja snigt, taču ne tik stipri, kā bija prognozēts. Sarkanais brīdinājums par spēcīgu snigšanu un puteni nepiepildījās. Ziemeļkurzeme joprojām cīnās ar pamatīgo sniega daudzumu, ceļi daudzviet joprojām neizbraucami. Tāpēc divas dienas skolēni mācās attālināti, arī pedagogiem ļauts skolās neierasties. Upesgrīvas pamatskola ir vienīgā izglītības iestāde, kura šajās dienās darbojas klātienē.

Pie Upesgrīvas pamatskolas šodien izskatās kā ziemas pasakā. Ierasti pusdienas laikā bērni gandrīz uz stundu dodas laukā, bet šodien šo starpbrīdi viņi izmanto, lai tīrītu improvizēto kalnu un skolas pagalmu. “Bērni ir ārkārtīgi lieli palīgi mūsu darbiniecei, sētniecei, kas šorīt arī aktīvi strādāja no agra rīta. Un principā tad, kad bērni pieceļas astoņos un dodas uz brokastīm, pirmais, ko viena daļa dara – paķer lāpstas, lai varētu palīdzēt,” saka Sintija Valtere, Upesgrīvas pamatskolas direktore.

Upesgrīvas pamatskolā bērni ierodas pirmdienas rītā, paliek līdz nedēļas beigām, tāpēc klātienes mācības varēja turpināties. Skolu apmeklē 49 bērni, sniegputeņa dēļ izdevās ierasties divām trešdaļām. Sintija Valtere: “Ir daži skolēni, kas braukā ikdienā, bet, ņemot vērā vakardienas laikapstākļus, tie, kas bija atbraukuši, tie arī visi palika.”

Tikmēr pārējās izglītības iestādēs valda klusums. Talsu Valsts ģimnāzijā no 645 skolēniem 285 dzīvo ārpus novada centra. Ja uz skolu izdotos tikt, nav garantijas, ka vakarā būtu varējuši nokļūt mājās. “Vakardien visi vēl uz skolu atkļuva, bet bija situācijas, kad mašīnas bija iestigušas, arī skolotāji paši bija vairāk nekā stundu vai divas rakuši ceļus, lai izkļūtu ārā no savām dzīvesvietām. Bija pilnīgi skaidrs, ka tā tehnika, kas ir pieejama, nespēs to sniega daudzumu no ceļiem nošķūrēt,” pauž Gundars Sebris, Talsu Valsts ģimnāzijas direktors.

Stundas notiek tiešsaistē, lielākoties arī pedagogi ir mājās. Talsu 2. vidusskolā sastopam dažus. Direktors aicinājis būt saprotošiem, ņemt vērā, ka sniega dēļ skolēniem var būt elektrības pārrāvumi, tāpēc kavējumi atzīmēti netiek.

Visas stundas tiek ierakstītas, lai skolēni var noskatīties vēlāk. Pandēmijas pieredze ļāvusi uz attālinātajām mācībām pāriet vienas dienas laikā. Nodarbības gan šodien īsākas. Savukārt sākumskolas skolēniem mācības tiešsaistē nenotiek – viņi vairāk darbojas patstāvīgi ar uzdotajiem darbiem.

Attālinātās mācības turpināsies arī rīt. Ja sliktie laikapstākļi nebeigsies, var tikt apsvērta iespēja to pagarināt. Uz skolu šajās dienās nedodas arī Kuldīgas novada skolēni.


#SIF_NVZ2022