Talsu novadā stāda ābeles un laimīgos kokus

Aizvadīta Pasaules talka, kurai pirmo reizi pievienojās arī Talsu novads. Ar dekoratīvo ābeļu stādīšanu Talsi izveidoja vienu staru savā etnogrāfiskajā simbolā – Talsu saulītē, bet tikmēr Valdemārpils tikusi pie pirmā Laimes koku parka ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.

Saules ielas līkumā, kas ved uz tradicionālo Talsu panorāmas skatu, šodien iestādīta 21 dekoratīvā ābele. 3 šķirnes ar dažādiem ziedēšanas laikiem un sarkaniem lapu toņiem būs pirmais no astoņiem “Talsu saulītes” simboliskajiem stariem.

Indra Kļaviņa, “Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāna” idejas autore: “Tas ir etnogrāfiskais ornaments, kas ir raksturīgs tieši, tieši Talsiem. Un tā ideja arī radās vienā no darba grupām, kopā darbojoties, ka šī saulīte varētu iemiesoties pilsētas ielu rakstā.”

Šodien iestādītās ābeles ir jau palielas, tāpēc talcinieki savu darba rezultātu varēs novērtēt jau nākamajā pavasarī. Āboli nebūs ēdami, bet izskatīsies kā mazas odziņas. Un ar savu sīkstumu talsinieki esot ābelēm līdzīgi.

Kamēr Talsiem ābeles, tikmēr Valdemārpilij vesels laimes koku parks. Šī pilsēta pirmā atsaukusies Lielās talkas organizatoru piedāvājumam, un pie Valdemārpils vidusskolas šodien iestādīti septiņi koki, ko simboliski atklāja Latvijas prezidenta ozols. Laimes koku stādīšanas ideja ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Valdemārpils plāno nupat izveidoto parku turpināt attīstīt.

Savam ozolam prezidents vēlēja reiz kļūt tikpat diženam kā Valdemārpils Elku liepai. Pēc brīža viņš dižkoku apmeklēja arī klātienē, un atzina, ka ar savu vēlējumu nebūt neesot pārspīlējis – Laimes koku parkam esot potenciāls.