Tapusi dokumentālā filma par 2023. gada plūdiem Jēkabpilī

2023. gada janvārī Jēkabpils pilsētā un novadā notika vieni no lielākajiem un dramatiskākajiem plūdiem pēdējā gadsimta laikā Latvijā. Dokumentālā filma "Plūdi" ir stāsts par Jēkabpils novada iedzīvotājiem. Tiem, kas pārdzīvoja stihiju savās mājās un arī par tiem, kas cīnījās, lai ūdens nepārrautu pilsētas aizsargvalni, pausts Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā.

Dokumentālās filmas režisors Atis Balodis stāsta: „Veidojot filmu, mums likās būtiski izpētīt Jēkabpils plūdu vēsturi, jo tas palīdz labāk  saprast kāpēc šādi plūdi notiek un kāpēc tieši šajā vietā. Šīs filmas galvenā doma ir kopā ar skatītājiem mēģināt ieraudzīt šī notikuma kopainu, ne tikai pastāstīt par konkrētiem plūdiem, cilvēkiem, kuri glāba pilsētu un postījumiem, bet arī par šādu dabas katastrofu iemesliem un sekām.”.

Filmas tapšanas procesu komentē filmas veidotājs Jānis Rūtiņš: „Filmas tapšanas process bija interesants, bet jāatzīst arī gana sarežģīts. Plūdu laikā no pirmās dienas es filmēju ar dronu ledus kustību Daugavā, lai operatīvajiem dienestiem būtu precīza informācija no gaisa, tomēr bija nepieciešams atrast arī visus iespējamos video un foto materiālus par notikumiem plūdu laikā, kurus fiksējuši cilvēki pilsētā. Patīkami, ka mūsu sabiedrība bija ļoti atsaucīga un sūtīja savus ar telefoniem, fotoaparātiem un droniem filmētos failus.” 

Dokumentālo filmu "Plūdi" skaties šovakar, 22. janvārī, pl. 21.30 kanālā ReTV!


Foto: Ivars Soikāns/LETA