Teātrī cer, ka rekonstrukcija drīz atsāksies

“Valsts nekustamo īpašumu” vadība šodien apmeklēja Valmieras teātri, kurā apturēts remonts, jo starp pasūtītāju un būvniekiem izcēlies strīds par izmaksu pieaugumu. Kaut gan pašlaik mēģinājumiem atrastas pagaidu telpas, darbinieku pacietība nav neizmērojama, norāda teātra vadība. Līguma laušana ar būvniekiem teātrim sagādātu vēl lielākas grūtības, tāpēc arī “Valsts nekustamie īpašumi” tomēr vēl cer uz citu risinājumu.

Valmieras teātrī turpinās mēģinājumi un izrādes, taču kļūst aukstāks un aukstāks, strādāt starp izlauztām sienām un bez apkures ir aizvien grūtāk. Direktore Evita Sniedze “Valsts nekustamo īpašumu” vadībai izrāda, kādi tur tagad ir apstākļi.

Sākotnējais Valmieras teātra rekonstrukcijas projekts, pēc būvnieku aplēsēm, sadārdzinājies par četriem miljoniem eiro, kopējās izmaksas draud ievērojami pārsniegt 10 miljonus eiro. Projekta pasūtītājs – “Valsts nekustamie īpašumi” – tik milzīgam sadārdzinājumam neredz pamatojumu, taču vēl gaida, ka būvnieki to spēs izskaidrot. VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs: “Lielākais jautājums ir par darbaspēka izmaksu sadārdzinājumu, ko būvnieks ir iesniedzis 63 procentu apmērā, ja salīdzina ar sākotnējo piedāvājumu. Ja mēs kā pasūtītājs izvēlamies kompensēt šo sadārdzinājumu, jābūt skaidrām cēloņsakarībām ar kara izraisītajām sekām.”

Izvērtējot no būvniekiem – uzņēmuma SBSC – saņemto sadārdzinājuma pamatojumu, situācija ar apturēto rekonstrukciju tā vai citādi varētu atrisināties tuvākajā laikā. Renārs Griškevičs: “Es redzu, ka tuvākajā nedēļā vajadzētu būt skaidrībai par to, vai ir papildus pierādījumi papildus izmaksu pamatojumam un vai mēs potenciāli varētu vienoties ar esošo būvnieku, vai turpinām šo projektu realizēt. Tā ir prioritāte, jo tādā veidā mēs varam visātrāk realizēt esošo projektu un nodrošināt normālus darba apstākļus teātra darbībai ziemas mēnešos.”

Ja papildus pamatojuma sadārdzinājumam nebūs, rekonstrukcija neatsāksies un līgumu ar SBSC nāksies lauzt, būs jāizsludina jauns iepirkuma konkurss un jāmeklē jauni būvnieki. Pēc Evitas Sniedzes teiktā, tas teātrim būtu vissliktākais scenārijs, jo darbinieki ir bijuši gatavi strādāt ekstremālos apstākļos kādu laiku, taču līguma laušanas gadījumā viena gadā vietā šis laiks varētu ievilkties divtik garš.