Teātri gatavojas klātienes izrādēm

Valmieras drāmas teātris iestudē jaunu izrādi “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi”, un tas ir stāsts par cilvēkiem ar invaliditāti. Centrā ir Roberts - 23 gadus vecs jaunietis, kuram ir kustību un runas traucējumi, kurš pārsvarā pārvietojas ratiņkrēslā.

“Tapšanas process patiesībā ir ļoti īpašs, jo izrādē piedalās Roberts - vietējais vīrs, kurš dzīvo Valmierā un ar kuru dzīves stāstu mēs izrādē iepazīstinām,” stāsta režisors Reinis Boters.

Roberts ir pabeidzis Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasi un atzīst, ka Valmieras teātris dara labu darbu, ka stāsta par viņa un daudz līdzīgu cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīvi Latvijā. “Manas sajūtas ir ļoti fascinējošas, tāpēc, ka, kad mani uzrunāja režisors, tas bija aptuveni pirms diviem mēnešiem, biju šokā tajā brīdī.”

Par to, kā noritēja gatavošanās izrādei, stāsta arī aktieris Eduards Johansons, kura uzdevums būs atveidot situācijas, kurās ikdienā reālajā dzīvē nokļūst Roberts. “Tapšanas process ir bijis diezgan interesants, tāpēc, ka sākumā mums nebija gatavi materiāli. Mēs paši daļēji arī veidojām to materiālu kopā ar Lailu Burāni un daudz runājām par un ap šo tematiku, mēģinājām atrast kaut kādas lietas, kas mums būtu svarīgas, ko mēs vēlētos pateikt.”

Valmieras teātris durvis klātienes izrādēm vērs 15. jūnijā, bet skatītājiem ir jāzina nosacījumi.

Marta Cekule, Valmieras teātra pārstāve, skaidro: ”Valdības uzsludinātie noteikumi par publisko pasākumu apmeklēšanu šobrīd paredz to, ka apmeklēt pasākumu var cilvēki, kuri ir izgājuši pilnu vakcinācijas kursu, kas ir divas nedēļas pēc “Pfizer” un “Moderna” vakcīnām un arī “Johnson & Johnson”, un trīs nedēļas pēc pirmās “AstraZeneca” potes.

Izrādes varēs apmeklēt arī pēdējā pusgada laikā izslimojušie Covid-19, bet arī tas būs ar dokumentu jāpierāda. Tie, kuri būs iekļuvuši teātrī, varēs izrādi vērot bez maskas, divi metri jāievēro nebūs jeb, vienkāršā valodā runājot, viss būs tā, kā bija senajos laikos, kad par Covid-19 nezinājām.


Foto: FreePik