Teju puse Latvijas iedzīvotāju dzīves dārdzības kompensēšanai meklēs iespējas piepelnīties

Latvijā 45% iedzīvotāju dzīves dārdzības kompensēšanai meklēs papildu darba slodzi, tostarp biežāk iedzīvotāji šo mērķi cer sasniegt, meklējot otro darbavietu, aģentūrai LETA pavēstīja bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Aptaujā 16% kā risinājumu ienākumu līmeņa celšanai izvēlēsies meklēt otru darbavietu - šī opcija populārākā ir vīriešu vidū vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Vienlaikus 12% naudu pelnīs dažādos gadījuma, tostarp ārštata darbos, 9% plāno uzņemties jaunus darba pienākumus vai lielāku slodzi esošajā darbavietā, savukārt 8% norāda, ka strādās brīvdienās, tādējādi pretendējot uz lielāka atalgojuma saņemšanu.

Aptuveni 8% respondentu centīsies nopelnīt ar pārdošanu - 4% tirgos paštaisītu produkciju, kā arī 4% pārdos savu īpašumu, piemēram, auto, mājokli vai drēbes.

Respondentu vidū 4% ir uzņēmēji, kuri pauduši cerību piesaistīt jaunas peļņas iespējas uzņēmumam. Šādi visbiežāk domā iedzīvotāji no 40 līdz 49 gadu vecumam.

Aptaujas dati rāda, ka 54% iedzīvotāju gaidāmajā ziemā papildu ienākumus nemeklēs. Visbiežāk šis lēmums attiecināms uz iedzīvotājiem, kuri jau pārkāpuši 60 gadu slieksni un līdz ar to ir pensionāri vai pirmspensijas vecumā.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par papildu ienākumu meklēšanu šajā ziemā banka "Citadele" kopā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veica 2022.gada novembra izskaņā, aptaujājot 1010 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Foto: Freepik