Tiek izpirkti gāzes baloni; cena tikai augs

Cilvēki, kuri mājsaimniecībā izmanto gāzes balonus, šobrīd tos iegādājas vairāk. ReTV noskaidroja, ka šobrīd pārdošanas apjomi kāpj. Paredzams, ka kāps vēl vairāk - pirms lielā cenu lēciena.

Jānis Mezītis ir gāzes balonu tirgotājs, viņš ReTV Ziņām saka - propānu gāzi pērk arvien vairāk, kā arī viņš ir apmierināts, ka propāna gāzei cenas nav cēlušās tik ļoti kā dabas gāzei. “Mums pašreiz nav tā, ka vairākas reizes. Ja no 15 eiro uz 17 eiro, procentuāli var rēķināt. Traģiski, protams, nav. Cilvēki turpina pirkt. Teiksim, lielais balons citam pietiek pusgadā. Nav jau tā, ka viņš katru dienu brauc. Katrs gribētu lētāk,” norāda Jānis Mezītis, gāzes tirgotājs.

Arī gāzes pildītājs un tirgotājs “Intergaz” ir novērojis, ka cilvēki turpina aktīvāk pirkt gāzes balonus, bet gāzes cena gan pagaidām nav būtiski mainījusies. Vismaz pagaidām. “Uz šo brīdi mums izmaiņu nav, jo klientiem īstenībā nav tā vairs kā luksus prece, gāze tiek izmantota mājsaimniecībās,” pauž Edgars Rekels, “Intergaz” aktīvo pārdošanu nodaļas vadītājs.

Ja pirms diviem mēnešiem 50 litru gāzes baloni maksāja vidēji 26 eiro, tad šobrīd tie ir 30 eiro, lai gan eksperti prognozēja tikai divu eiro pieaugumu, eksperts nākotnē lielu cenu pieaugumu neredz. “Mēs zinām, ka mazumtirdzniecībā arī “Intergaz” un citi operatori ceļ tās cenas, bet tur pagaidām tie riski nav tādi. Pagaidām izskatās, ka šim resursam lietotāji, kas nav pārsvarā rūpnieciskie, biežāk ir mājsaimniecības sektors. Tur ir pietiekami labas ziņas. Lielākā problēma ir elektrība un dabasgāze,” saka Gatis Ābele, elektroenerģijas eksperts.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas tirgus uzraudzības nodaļas vadītājs Jānis Negribs: “Minētu, ka propāna gāzei šis patēriņš ir stipri atšķirīgs, stipri mazāks tādā industriālā ražošanā, līdz ar to tā pieprasījuma piedāvājuma samērs nevar būt tik ļoti ietekmēts.”

“Latvijas Gāze” veidotajā aprēķinā mājsaimniecībām, kuras gāzi izmanto ēst gatavošanai, vidēji mēnesī tarifs no janvāra pieaugs par 54%, bet tie, kuri izmanto apkurei - 93%. Tas nozīmē, ka no šī brīža cena 6.12 eiro pārtaps par 7.67 eiro par četriem kubikmetriem. Par apkuri no 86.6 eiro uz 164.08 eiro par 200 kubikmetriem. 


Foto: Freepik