Tiesībsargājošās iestādes vērtēs antigēna paštestu piegādes līgumu

Steigā izsludināti konkursi un rezultātā tiek apšaubīta to kvalitāte. Runa ir par pirms divdesmit dienām izsludināto Aizsardzības ministrijas struktūras iepirkumu kovid paštestiem. Uzvarēja nesen dibināts uzņēmums “Ekspress laboratorija”, pār kuru kritusi šaubu ēna. Tagad šo iepirkumu vērtēs tiesībsargājošās iestādes. 

Konkursā no 30 pieteikumiem izvēlēts tieši minētais uzņēmums, bet sabiedrības un vairāku politiķu vidū neizpratni raisīja fakts, ka "Ekspress laboratorija" reģistrēta vien šī gada martā. Īsi pēc uzvaras konkursā, mainījās "Ekspress laboratorijas" īpašnieku sastāvs - drīz vien no šī saraksta pazuda Krievijas pilsonis Sergejs Ļebedevs. Un šī steiga radījusi bažas daļai sabiedrības. Tieši neskaidrību dēļ šodien sadarbības partneri valdībā nolēma, ka kovid ātrie testi no nākamās nedēļas būs jāveic nevis piespiedu kārtā, bet gan brīvprātīgi. 

Kā norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV): “Koalīcija šodien bija diskuija par antigēna testu un plašo ieviešanu - ņemot vērā ka nav skaidrības par izdalēs kārtību - rīt neieviesīs to obligātu prasību.” 

Tātad - darba devēji paši varēs noteikt nepieciešamību. Jāatgādina, ka gala lēmums par paštestiem tiks pieņemts rīt valdībā, bet tiesībsargājošās iestādes darbu pie līguma vērtēšanas turpinās. 


Foto: freepik