Tiesībsargs aicina piedalīties aptaujā par izklaides trokšņu ietekmi

Izklaides trokšņi no tuvējā naktskluba, āra terases, viesu nama vēlā vakara stundā, saraustīts miegs un pat negulētas naktis teju katru nedēļas nogali vai pat ik vakaru – ar šādu problēmu saskaras iedzīvotāji daudzviet Latvijā. Tiesībsarga birojā norāda, šis jautājums Latvijā ilgstoši ir atstāts novārtā – iedzīvotāju un izklaides biznesa intereses jau ilgstoši nav līdzsvarotas un ir tiesiski nesakārtotas. Lai arī šobrīd uzņēmumiem par trokšņošanu piemēro administratīvo atbildību un var uzlikt sodu līdz pat 5000 eiro, Tiesībsarga birojā to vērtē kā neefektīvu risinājumu. Tāpēc tiesībsargs aicina iedzīvotājus visos reģionos piedalīties aptaujā par regulāriem un pastāvīgiem trokšņiem, ko rada naktsklubi, bāri, kafejnīcas, terases, viesu nami un citas izklaides vietas. Aptaujā iedzīvotājiem būs iespēja ieteikt savus risinājumus trokšņu ierobežošanai. 

Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa: “Citreiz cilvēki saka: “Vai tad cilvēki nedrīkst ballēties?” Ballēties drīkst. Tomēr ir svarīgs arī naktsmiers. Un arī gan Pasaules Veselības organizācija ir norādījusi uz to, ka šo izklaides trokšņu dēļ, it sevišķi, ja runājam par ilgstošiem izklaides trokšņiem, kad cilvēki nespēj ilgstoši izgulēties, ir ietekme arī uz cilvēku veselību. Galvenais, ko mēs gribam teikt, intereses ir jāsalāgo. Nevar būt tā, ka viena puse būtībā pelna uz otras puses rēķina. Mēs aicinām līdz 18. martam iedzīvotājus aizpildīt aptauju, ejot uz saiti ej.uz/kaskaitejatevgulet vai arī paskatoties Tiesībsarga biroja mājaslapā “Tiesībsargs.lv”, vai arī “Facebook” kontā, kur šī informācija un saite ir atrodama.”

Tiesībsarga biroja pārstāve arī stāsta, izklaides trokšņi nav problēma vienīgi galvaspilsētā Rīgā, līdz šim vairumā iesniegumi par izklaides trokšņiem ienāk arī no citām pilsētām: Liepājas, Rēzeknes, Jūrmalas, Aizkraukles, kā arī no Kurzemes piejūras ciematiem. Iedzīvotāju aptauja dos iespēju apzināt problēmas faktisko situāciju un iespējamos risinājumus. 


Foto: Freepik; ilustratīvs