Tiešsaistē varēs vērot Papes dabas parka iemītniekus

Papes dabas parkā, Nīcas novadā, sākās tiešsaistes videokameras uzstādīšanas darbi. Vieta kamerai izvēlēta pie tā sauktās zvēru pludmales, kur, kā novērojis Pasaules dabas fonda pārstāvis, ikdienā ir vislielākā dzīvnieku un putnu rosība.

“Galvenie apskates objekti kamerā būs zirgi un govis, kas nāks uz ezeru dzert, peldēties utt., bet papildus, tā kā ezera piekraste ir magnēts gan putniem, gan briežiem, aļņiem, vilkiem un mežacūkām, arī dzērvēm, zosīm, kas te dzīvojas, domāju, tā būs interesanta iespēja paskatīties tiešsaistē, ko var redzēt, kas notiek Papes ezera krastā,” saka Ints Mednis.

Papes dabas parkā savvaļas zirgi un tauri tika nomitināti 1999. gadā, un tagad ganāmpulkā ir aptuveni 100 dzīvnieku, kuru galvenais uzdevums ir aktīvi ēst zāli un jaunos niedru dzinumus ezera pļavās, tādā veidā novēršot to aizaugšanu. Tiešsaistes kameras ierīkotāji domā, ka savvaļas zālēdāju dzīves vērošana varētu kļūt tikpat populāra kā nesen sabiedrībā daudz apspriestā drāma Durbes ērgļu ligzdā. Arī zirgiem un govīm esot savi konflikti, cīņa par ietekmi ganāmpulkā, notiek mazuļu aizsargāšana no vilku uzbrukumiem, kā arī dažādas interesantas ikdienas nodarbes. Tās ar kameras palīdzību ikviens varēs novērot jebkurā diennakts laikā.

Nīcas novada domes komunālās pārvaldes vadītājs Aigars Veiss pauž: “Novadam no tā būs atpazīstamība, piesaistīs šai vietai vairāk apmeklētājus. Tūrisma vieta sakārtota būs. Varēs mājās paskatīties, kāds laiks, tad atbraukt paskatīties govis, pavadīt dienu brīvā dabā. Te bērniem ir diezgan interesanti.”

Plānots, ka tiešsaistē Papes savvaļas zirgus un taurus varēs sākt vērot ap Jāņu laiku, un tas būs iespējams gan Pasaules dabas fonda, gan Nīcas novada mājas lapās, kā arī vietnē - youtube.com.


Foto: FreePik