Tiņģerē bauda seno muižas ļaužu izklaides

Pēdējos gadus Talsu novada Tiņģeres iedzīvotāji aizrāvušies ar savas muižas vēstures izpēti, īpaši iedziļinoties dažādos 19.gadsimta laika kavēkļos. Un tieši pirms Ziemassvētkiem savu trešo pētniecības sezonu viņi noslēdz, praktiski izmēģinot ziemas izklaides. 

Tiņģerē ir krāsās saulainākā Talsu novada muiža, un vietējie entuziasti jau trešo sezonu pēta muižas ļaužu laika kavēkļus un praktiski izmēģina to paši. Tērpušies stilizētos 19.gadsimta tērpos, viņi šobrīd cenšas izbaudīt ziemas izklaides pēdējā sniegā.

Izmantotais inventārs nav autentiski saglabājies no 19.gadsimta, bet šī brīža muižas ļaudis izmēģina 20.gadsimta slidas, ar kādām bērni savulaik mācījās slidot, un tepat pirms daudziem gadu desmitiem vietējā galdnieka gatavotās slēpes. Tām necilais izskats ir maldinošs.

Tā kā kalpotāji visu padarīja dižciltīgo vietā, viņiem bija daudz brīva laika, ko veltīt izklaidēm. Senie tērpi silda, rada īpašu noskaņu, taču reizē ir arī papildus izaicinājums.

Tiņģeres muiža līdz 1920.gada agrārreformai bija Ostenzakenu dzimtas īpašums, un tā bija vieta, kur barons brauca medīt. Savas vietējās muižas vēsturi pēta Īves pagasta attīstības biedrība “Tiņģernieks” jeb vietējie, kuri šobrīd pagastu apdzīvo. 

Trīs gadu garumā tiņģernieki vārījuši saldās un sāļās zupas, mācījušies senas spēles, dejas, leļļu teātrus, šuvuši cepures un darījuši vēl daudz citu lietu, un lekcijās un meistarklasēs pievienojušies arī interesenti no citiem Talsu novada pagastiem un pilsētām. Ja būs interese, biedrība turpinās muižas ļaužu izklaides pētīt un izmēģināt.


#SIF_NVZ2022