Tirdzniecības veikalu tīkls "SPAR Latvija" novembra vidū plāno atvērt veikalu Cēsīs

Tirdzniecības veikalu tīkls SIA "SPAR Latvija" novembra vidū plāno atvērt jaunu veikalu Cēsīs, informēja "SPAR Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Veikals atradīsies Bērzaines ielā.

Taujāti par investīcijām un konkrētu atvēršanas laiku, kompānijā patlaban plašāku komentāru nesniedza.

Vienlaikus Vilcmeiers atklāja, ka līdz gada beigām "SPAR Latvija" cer atvērt vēl divus veikalus Latgalē, savukārt turpmākā tīkla attīstība pārcelta uz nākamā gada sākumu.

Taujāts par līdzšinējo pieprasījumu, Vilcmeiers norādīja, lai arī pirmajās nedēļās jaunatvērtajos veikalos bija vērojams liels klientu pieplūdums, pašlaik pircēju plūsma ir stabilizējusies un pieprasījums pieaug mēreni.

Pēc viņa sacītā, patlaban "SPAR Latvija" strādā pie sortimenta uzlabošanas, akciju piedāvājumiem un klientu apkalpošanas līmeņa.

Savukārt, vaicāts par patērētāju paradumiem, kompānijas valdes priekšsēdētājs pauda, ka pircēji pastiprinātu uzmanību pievērš akciju piedāvājumiem, kā arī rūpīgi izvērtē, kuras preces iegādāties.

Līdztekus Vilcmeiers novērojis, ka patērētāju uzmanība tiek pievērsta preču grupām ar momentānu patēriņu. Tāpat sevi veiksmīgi pieteikusi "SPAR Latvija" beķerejas nodaļa un veikalu tīkla zīmola preces.

"Interese joprojām saglabājas augsta, tomēr par sevi liek manīt arī inflācija un augstās energoresursu cenas. Visi ir kļuvuši mazliet piesardzīgāki savā lēmumu pieņemšanā. Tomēr jāatzīmē, ka šis vienlaikus ir arī iespēju laiks," sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka pirmais "SPAR" veikals Latvijā tika atvērts Saldū augusta pirmajā pusē, savukārt otrais - augusta beigās Liepājā.

Kompānija "SPAR Latvija" reģistrēta 2021.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 250 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānijas kapitālā 50% pieder Aleksandram Svarevskim, 27% - SIA "Geco", kuras īpašnieki vienādās daļās ir Oļegs Lūkins, Dainis Šulcs, Andris Lūkins un Gints Caune, savukārt 10% pieder SIA "Prodimpekss loģistikas grupa", kuras vienīgā īpašniece ir SIA "Līna loģistika", kas vienādās daļās pieder Oļegam Lūkinam, Caunem un Šulcam.  Vienlaikus 8% "SPAR Latvija" kapitāldaļu pieder Valērijam Ivasenko, bet 5% - Vilcmeieram.

"SPAR" sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, savukārt patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. 2020.gadā tika atvērts 181 jauns veikals un sasniegts 39,8 miljardu eiro apgrozījums.


Foto: Zane Bitere/LETA