Tirgošanās ierobežojumu dēļ jēkabpilietei jāatstāj dzīvoklis neaizslēgts

Problēmas uzņēmējiem un iedzīvotājiem – to radījuši tirgošanās ierobežojumi, kas stājušies spēkā Latvijā no 19. decembra.  Ja ir preces, bez kurām kādu laiku var arī iztikt, tad neapskaužamā situācijā ir, piemēram, tie iedzīvotāji, kuriem tieši šajā periodā salūst slēdzene.

Kāda iedzīvotāja stāsta, ka ir saskārusies ar problēmu – salūza dzīvokļa durvīm atslēga (nevarēja ne atslēgt, ne aizslēgt). Lai ietu uz darbu, durvis nācās atstāt vaļā. Viņa gājusi uz atslēgu salonu, kur atbildēts, ka nopirkt nevar, jo to, ko viņai vajag, esot aizliegums pārdot. “Ko man darīt? Vai man atstāt dzīvokli vaļā, kad eju uz darbu?”

Veikalā “Depo” atzīst, ka klātienē slēdzenes var iegādāties tikai juridiskas personas, bet fiziskām personām tas jādara internetā. Jēkabpilī esošajā atslēgu servisā gan informē, ka slēdzenes nemaz nav uzņēmuma sortimentā, bet iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams nomainīt vai salabot slēdzeni, ir iespēja saņemt palīdzību, tikai iepriekš nosūtot servisa īpašniekam fotogrāfijas, kurās fiksēta problēma.

Galvenais problēmu iemesls - informācijas trūkums. Aicinājums gan atbildīgajām valsts iestādēm, gan uzņēmumiem sniegt klientiem detalizētu informāciju par pakalpojumu un preču saņemšanas iespējām, ņemot vērā, ka noteikumi un aizliegumi ārkārtējās situācijas laikā var mainīties ļoti strauji.