Tomātu vietā - viesistaba

Vai siltumnīca var kļūt par viesistabu? Šķiet visai pārsteidzoši, taču šādas pārvērtības piedzīvojusi Kocēnu novada „Sudrabkalnu” siltumnīca. Un tā ir kļuvusi ne tikai par greznu viesistabu, bet arī kroņu darbnīcu, jo siltumnīcas saimniece Judīte Bukša ir arī kroņu darināšanas meistare.

Visīstākā siltumnīca, kurā vēl pirms kāda laika auga tomāti, bet tagad tā vairs tikai no ārpuses atgādina, kāda ir bijusi tās sākotnējā misija.

„Sudrabkalnu” saimniece Judīte Bukša saka, ka sākuma tur esot auguši tomāti, taču lēnām sākās siltumnīcas pārvērtības, kas tagad tik tiešām ir kļuvusi par greznu viesistabu. Mājīgumu esot iedevis kamīns, kā arī Judītes vīrs teicis, ka varot ielikt pat grīdu. Tiek piebilsts, ka pat katrai mēbelei esot stāsts.

Judīte stāsta, ka beidzot aktīvās darba gaitas, lai pievērstos ģimenei, saviem trim dēliem, ir apmeklējusi pat 19 dažādas meistarklases. Šīs iegūtās prasmes tad arī tiek liktas lietā. Pirms pandēmijas laika siltumnīca jeb viesistaba kalpoja arī par kroņu gatavošanas meistarklašu norises vietu, jo to gatavošanā Judīte ir atzīta meistare.

Kroņu gatavošanas meistarklases, kad tās varēja rīkot, kā saka Judīte, sievietēm, kas tās apmeklēja, bija arī kā sevis, savas sievišķības apzināšanās. Judīte uzskata, ka sievietēm jābūt piepildītām, lai neesot “tukšs caurums”.

Judītes gatavotie kroņi greznojuši ne tikai sievietes tepat Latvijā, bet aizceļojuši arī uz tālām, eksotiskām zemēm.

Viņa stāsta, ka iepriekš, strādājot par tirdzniecības aģentu, darbs prasījis daudz enerģijas. Tie bija nogurdinoši, tāli braucieni un garas stundas, tagad viņa pati ir sava laika noteicēja.

Tagad Judīte kā citi amatnieki, kuri dalās ar savām prasmēm, gaida laiku, kad atkal siltumnīcā jeb viesistabā varēs tikties meistarklasēs.