Traģēdija Beberbeķu parkā

Sirmis, ar kuru 15. maija vakarā izjādē devās Dārta, joprojām īsti neesot atguvies no šoka, bet Santa savu zirgu zaudējusi, šodien var tikai parādīt vietu Beberbeķu dabas parkā, kur notika liktenīgais, bet mīklainais negadījums.

Santa un Dārta cietušās saka: “Pie šosejas mēs pacēlām zirgus lēkšos. Zirgs attīsta diezgan lielu ātrumu 25-30 km/h. Tā nebija pilna gaita, bet tāds plašs solis.”

Santa jājusi pa priekšu, kad pēkšņi zirgs paklupis un kūleņojis kopā ar jātnieci, līdz viņa palikusi guļam zemē.

Dārta, sertificēta zirgu trenere, Santas draudzene, pauž: “Es jau no sākuma pat īsti nesapratu, kas ir noticis. Domāju, vienkārši nelaimes gadījums - zirgs paklupis uz līdzenas vietas, bet, kad es pienācu klāt un redzēju, ka zirgs ir sapinies virvē, tādā baltā ar punktiņiem, tad es sapratu, ka tas nav vienkārši nelaimes gadījums.”

Meitenes stāsta, ka netālu stāvējis auto, kura vadītājs pienācis apjautāties, vai viss labi. Līdz ar viņu nozudis arī striķis. “Es gulēju, bet es biju zaudējusi samaņu, līdz ar to tajā stāvoklī es nepierakstīju ne mašīnas numuru, ne arī īsti atceros viņa seju. Varbūt tā vizuāli varētu pateikt,” atzīst Santa.

Tikai piecus gadus jauno zirgu nācies iemidzināt, jo tam bijusi lauzta kāja. Valsts policijā (VP) par traģisko incidentu uzsākts kriminālprocess pēc 185. panta otrās daļas par mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tas izraisījis smagas sekas.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa priekšnieks Dainis Vitka pauž: “Vēl izmeklēšanai ir jānoskaidro, vai tur bija kas novilkts vai vienkārši nokritis. Vai zirgs netīšām sapinās. Uz doto brīdi mēs nevaram apgalvot precīzu iemeslu. Domāt, ka tas bijis vērsts pret konkrēto zirgu vai konkrēto personu, nav nekāda pamata.”

 Lai gan interneta komentāros esot bijuši ieraksti par ne tik traģiskiem, bet līdzīgiem gadījumiem, apstiprinājumu tam negūstam. Kāda apkaimes zirgu staļļa saimniece teic, ka jātnieki šeit bez problēmām sadzīvojot ar citiem parka apmeklētājiem.

Par līdzīgu incidentu neatceras arī policijā un Babītes novada pašvaldībā. Arī parka īpašniekiem “Rīgas meži” lielākās problēmas parasti sagādājot kvadraciklisti, kas izbraukā zemsedzi. Tomēr neviena no iesaistītajām pusēm regulāri arī neuzrauga parkā notiekošo.

Jāpiebilst, ka pagājušā gadā pāri pašvaldības ceļam novilkta trosē kļuva par nāves iemeslu kādam kvadraciklistam Vidzemē. Vainīgais notiesāts ar nosacītu brīvības atņemšanu. Uzsāktajā kriminālprocesā par notikušo Beberbeķos attiecīgais krimināllikuma pants paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, ar probācijas uzraudzību - ar laiku līdz trīs gadiem vai bez tās.


Foto: FreePik