Tramvaja vadītāja slepkavībā apsūdzētajam prasa 17 gadus cietumā

Jau rītdien Kurzemes rajona tiesā, Liepājā, tiks paziņots saīsinātais spriedums par pilsētas tramvaja vadītāja slepkavību šā gada pavasarī. Lietā apsūdzēts pasažieris, kurš, būdams alkohola reibumā, esot saniknojies par vagona durvju neatvēršanu, tāpēc sadūris tramvaja vadītāju kaklā un krūškurvī, kā rezultātā iestājās cietušā nāve. Prokurore, ņemot vērā lietas izmeklēšanas laikā gūtos pierādījumus, lūdz tiesai piemērot apsūdzētajai personai 17 gadus cietumā.

Šā gada 1. aprīlī Valsts policija saņēma informāciju, ka Liepājā, Brīvības ielā, kāds 62 gadus vecs tramvaja pasažieris, būdams alkohola reibumā, bija uzsācis konfliktu ar tramvaja vadītāju pēc tam, kad pieturā neatvērās tramvaja durvis, pie kurām vīrietis stāvēja. Pēc tam, kad vadītājs izgāja no savas kabīnes, vīrietis viņam uzbrucis, sākotnēji ar dūrēm, bet pēc tam - izmantojot saliekamo nazi, tramvaja vadītāju sadūris kakla un krūškurvja rajonā. Cietušais īsi pēc tam tika nogādāts ārstniecības iestādē, kur no gūtajām traumām mira. Pats uzbrucējs pēc notikušā izkāpa no tramvaja, notīrīja nazi un aizgāja no notikuma vietas, no kuras netālu, pateicoties aculieciniekiem, arī tika aizturēts. Šobrīd vīrietis atrodas apcietinājumā, viņam celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 116. panta - par slepkavību.

“Par krimināllikuma 116. pantu ir paredzēts vai nu mūža ieslodzījums, vai brīvības atņemšana, sākot no pieciem līdz 20 gadiem. Ar probācijas uzraudzības laiku līdz trīs gadiem, izvērtējot konkrētā nodarījuma apstākļus un kaitējumu, paša apsūdzētā personību un viņa atbildību ietekmējošos apstākļus, šodien tiesas sēdē lūdzu piemērot brīvības atņemšanu uz 17 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem,’’ skaidro Elīna Nelma, Dienvidkurzemes prokuratūras prokurore.

Ar apsūdzētā vīrieša advokātu TV Kurzemei neizdevās sazināties, taču prokurore informēja, ka apsūdzētā persona joprojām nelokāmi aizstāv savu nevainīgumu attiecībā pret nodarījuma sekām – proti, cietušās personas nāvi, norādot, ka tramvaja vadītāju vēlējies vienīgi pabaidīt, nevis nogalināt. Prokuratūra tostarp norāda, ka apsūdzības ieskatā vīrietim vainu mīkstinoši apstākļi netiek konstatēti, savukārt viens vainu pastiprinošs apstāklis esot fakts, ka apsūdzētais notikušo paveicis alkohola reibumā. “Vienmēr šī aizstāvības taktika tiek saskaņota ar pašu apsūdzēto. Ņemot vērā, ka apsūdzētais neatzina savu nodomu, ka izdarīja slepkavību ar tīšu nodomu, tīšu slepkavību, līdz ar to - aizstāve argumentēja, cenšoties atspēkot, ka tas lietā nav pierādīts,’’ saka Elīna Nelma.

Kurzemes rajona tiesa izvērtēs abu pušu argumentus, jau rīt pēc četriem pēcpusdienā pasludinās saīsināto spriedumu, kas nav pārsūdzams. Tomēr, ja kāda no pusēm nebūs apmierināta ar tā rezultātu, tad atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai tiks sagatavots pilns spriedums. 


Foto: Facebook, Liepājas tramvajs