Tramvaja vadītāji atvadās no noslepkavotā kolēģa

Šodien zemes klēpī guldīts pagājušajā nedēļā savā darba vietā noslepkavotais Liepājas tramvaja vadītājs Agris Laugalis, kuru nodūra kāds iereibis pasažieris. Viņam par godu šo pēcpusdien visi SIA “Liepājas tramvajs” tramvaju vadītāji simboliski apturēja pilsētā kursējošos vagonus un ar kopīgu skaņas signālu mūžībā pavadīja aizgājušo darba biedru. Ar liepājniekiem solidarizējās arī uzņēmuma “Rīgas satiksme” kolēģi.

1959. gadā dzimušais liepājnieks, tramvaja vadītājs Agris Laugalis pirms 2018. gada, kad sāka strādāt SIA “Liepājas tramvajs”, savas darba gaitas aizvadīja ''Liepājas autobusu parkā'', kur bija gan autobusa, gan arī darbinieku arodbiedrības vadītājs. Agris nesavtīgi vairākas reizes aizstāvējis darbabiedru intereses un cīnījies par viņu tiesībām. Savukārt “Liepājas tramvaja’’ kolēģi Agri raksturo kā klusu, mierīgu, taču izpalīdzīgu darba rūķi, kuram ļoti patika šī profesija. Tramvaja vadītāja Elita, kura bija viņa pāriniece no pirmās dienas, stāsta, ka Agrim bijis prieks izbraukt arī nesen saņemtajiem jaunajiem tramvaja vagoniem.

Elita Brantevica saka: “Mēs jau visi gaidījām jaunos tramvajus, bijām ļoti priecīgi. Diemžēl redzat, kā gadījās. Ka cilvēku var tik ļoti aukstasinīgi nogalināt - vienkārši ne par ko. Tas ir ļoti skumji mums visiem, piederīgiem. Protams, viņš mums pietrūkst. Braukt garām tai vietai nav viegli mums kolēģiem, it sevišķi tai meitenei, kura pirmā brauca garām, apstājās un apskatījās, kas notika, bet tad jau tajā mirklī...’’

Lai godinātu Agra Laugaļa piemiņu, ''Liepājas tramvaja'' depo šodien bija nolaists uzņēmuma karogs, četros pēcpusdienā tramvaja vadītāji Liepājā un arī Rīgā uz mirkli apturēja vagonus un signalizēja, tādējādi simboliski atvadoties no mūžībā aizgājušā kolēģa. Tā esot uzņēmuma tradīcija, kad zaudēts kāds ilggadējs darba biedrs.

“Agris nebija ilggadējs darbinieks. Viņš pie mums strādāja no 2018. gada, bet šī ir traģēdija… Tik traģisks gadījums - tas ir visus aizskāris. Tas ir tāds simbolisks atvadu mirklis, ar kuru mēs atvadāmies no sava kolēģa,” pauž Andrejs Rjabcevs, SIA “Liepājas tramvajs’’ sabiedrisko attiecību speciālists.


Foto: unsplash.com