Trapiņš noliedz pārkāpumus pašvaldības darbā

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš ReTV Ziņām apstiprina, ka atbilde Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai noteiktajā termiņā tiks iesniegta. Plašāku skaidrojumu gan nesniedz, vien norāda, ka ministrijas vēstulē paustajiem apgalvojumiem viņš nepiekrīt.

Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pauž: “Protams, ka es visam, ko man šis politiķis inkriminē, nevienam šim apgalvojumam nepiekrītu. Nevienam. Un tas viss ir arī pateikts. ”

Indulis Trapiņš vienpersoniski pieņēmis vairākus lēmumus, ko drīkstēja izlemt tikai dome – norāda Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs. Izvērtējot gan Valsts ceļu, gan Valsts vides dienesta ziņojumus, konstatēti ne tikai vides jomas, bet arī patvaļīgas būvniecības pārkāpumi.

Artūrs Toms Plešs, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs, atzīst, ka pēc informācijas, kas ir viņa rīcībā, nav pārliecības, ka “lēmumi Ikšķiles novada domē tās priekšsēdētāja personā tiek pieņemti sabiedrības interesēs”.

Ministrija jau aizvadītā gada decembrī lūdza piekšsēdētājam sniegt paskaidrojumus par raidījuma “De Facto” pausto informāciju par patvaļīga dīķa un dzīvojamās mājas būvniecību Tīnūžu pagastā. Pieci Ikšķiles novada domes deputāti vērsās pašvaldībā ar aicinājumu Trapiņu atstāt mēra krēslu, tomēr savu amatu viņš saglabāja.

Mariss Martinsons, Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Pirms balsojam, es tā visu klausoties, atradu Raiņa vārdus pirms Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā: “Kas darbu nedara, tas par darbu runā, kas darbu nespēj, tas darbu kritizē, kas darbu dara, tas klusē un darbs par viņu runā”. Man tā salikās tas viss kopā. ”

Ikšķiles novada domes deputāte Dace Kļaviņa atzīst, ka esot kauns, ka novadu vada cilvēks ar tādu reputāciju, kur jāsajūtas neērti. “Mūs kā ikšķiliešus uzskata par šādiem te cilvēkiem, kas neciena likumu, noteikumus.”

Pats mērs janvāra sākumā publiski vērsies pie Augstākajiem spēkiem un aicinājis Latvijas lielāko konfesiju vadītājus lūgties par “kristīgā pamatakmens” novada saglabāšanu, pamatojot to ar Administratīvo reformu, kas pakļauj pazušanai nebūtībā vēsturisku novadu. 


Foto: LETA