Traucēts lidostas darbs, brīžiem nestrādā telefonsakari un internets - vētra plosa Latviju

Vējā lidojoši priekšmeti, būtiski traucēta lidostas darbība, norauti jumti, traucēts internets un telefonsakari - tādas sekas šodien radīja vētra, kas visspēcīgāk plosījās Jūrmalā un Rīgā.

Viens no spēcīgākajiem vēja pūtieniem piedzīvots Jūrmalā – tur vēja ātrums sasniedza 32 metrus sekundē. Situāciju ReTV Ziņām raksturo jūrmalniece Dace Liepiņa. “Jūrmalā vēja ātrums sasniedzis 33 metrus sekundē. Pilsētā ir ļoti daudz lūzuši koki, nogāzti vides objekti. Glābēji tieši no Jūrmalas saņēmuši vislielāko izsaukumu skaitu. Jāsaka godīgi, pie jūras pastaiga šodien nevarētu būt īpaši patīkama.”

Pēcpusdienā kādai divstāvu mājai pilnībā norauts jumts Ādažos. Turklāt - pusē pašvaldības kādu laiku bija elektrības pārrāvums. Vēl trakāk vētra skārusi Rīgu - jau no rīta tika izsludināts augstākais jeb sarkanais brīdinājuma līmenis, kas pieļauj arī evakuēšanas iespējas. Vairākām baznīcām norauta daļa jumtu;

Lidostā ReTV Ziņām saka - vēja un puteņa dēļ vairāku lidmašīnu kapteiņi nolēmuši nosēšanos virzīt uz citām lidostām.

Rīgā un Pierīgā daudzi ReTV skatītāji vēstīja, ka traucēts internets un telefonsakari. Mobilo sakaru operators “Tele2” un “Bite” dienas pirmajā pusē esot saņēmuši zvanus no lietotājiem par interneta traucējumiem. “Šobrīd ir Rīga, Pierīga, Jūrmala, Ķekavas puse, bet no citām Latvijas vietām nav saņemti zvani, kā ierasts,” saka Oskars Fīrmanis, “Tele2” pārstāvis. “Spēcīgā vēja ietekmē mēs esam konstatējuši, ka sakari ir traucēti. Tas nozīmē to, ka stiprā vēja ietekmē mūsu bāzes stacijas torņi šūpojas, vietām var būt problēmas balss sakariem,” skaidro Una Ahuna-Ozola, “Bite” pārstāve.

Divu stundu laikā ir vairāk kā dubultojies elektroapgādes traucējumi skaits Latvijā. Ja divos dienā bija 7000 cietušo klientu, tad četros dienā tie ir 20 tūkstoši klienti. “Uz šo brīdi lielākais atslēgto klientu skaits ir Bauskā. Jelgavas novadā ir vairāk kā 2500 atslēgto klientu, Saulkrastu novadā ir līdzīgi, arī Bauskas novada ir krietni daudz. Ikdienas režīmā mūsu montierim bojājumu novērst prasa līdz trijām stundām, bet šādās masveida situācijās var aizņemt ilgāku laiku, dažkārt var būt līdz 24 stundām,” saka Alīna Kozlovska, AS “Sadales tīkls” pārstāve.

Interesanti, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ar ReTV varēja sazināties tikai telefoniski - arī dienestā bija elektrības pārrāvumi; internetā saziņa nebija iespējama.  “Lielākoties tika novākti krituši koki gan no ceļa braucamās daļas, gan no gājēju ietvēm. Ir atsevišķi gadījumi, kur koki bija uzkrituši uz ēkām un automašīnām, kas novietotas stāvēšanai. Cietušo šajos notikumos nav,” pauž Agrita Vītola, VUGD pārstāve.

Pēc sinoptiķu prognozēm, pēcpusdienā jau rīt Latvijā laika apstākļi mainīsies kardināli: spīdēs saule un vējš būtiski pierims.


Foto: LSM