Traumatologi sniedz bezmaksas konsultācijas pansionāta iemītniekiem

Šodien Jēkabpils novada pansionātā “Jaunāmuiža” labdarības akcijā ārsti sniedza bezmaksas konsultācijas pansionāta iemītniekiem, palīdzot saprast, ko iesākt locītavu un muguras sāpju gadījumā. Šāda iespēju pansionātā vērtē kā ļoti labu iniciatīvu, jo nereti iemītniekiem pie ārsta jāgaida garās rindās. 

Traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris ir labdarības akcijas “Dzīvo vesels” iniciators. Vairākus gadus pēc kārtas viņa idejai atsaucās daudzi ārsti un medicīnas speciālisti, sniedzot Jēkabpils un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas un operācijas. Kovida dēļ pāris gadus akcija nenotika. Šogad rasta iespēja to organizēt citā formātā. Kaspars Ūdris saka: “Ir dažādi notikumi pasaulē, kas rada grūtības, ierobežojumus un sarežģītus momentus, tāpēc arī ārvalstu kolēģus nevar pieaicināt, kā tas bija iepriekš. Nolēmām formu pamainīt līdz brīdim, kamēr viss pasaulē stabilizēsies.”

Jēkabpils novada pansionātā “Jaunāmuiža” viesojās trīs traumatologi, kuri dienas laikā sniedza bezmaksas konsultācijas aptuveni 60 pansionāta iemītniekiem. 

Ar kāju, roku un muguras sāpēm ikdienā mokās daudzi pansionāta iedzīvotāji. Traumatologi uzsver, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem bieži vien vairs nevar novērst sāpju cēloni, bet var vismaz uzlabot pašsajūtu. Akcijas laikā daļai pacientu tika veiktas blokādes jeb zemādas injekcijas, kas mazina sāpes. “Iespēju robežās varam uz kādu mazu brītiņu ar blokādi atsāpināt, pēc tam viņiem vajadzētu turpināt, pēc kāda laika atkal šo blokādi atkārtot, tad sāpe būtu mazāka,” stāsta Aldis Šperliņš, traumatologs-ortopēds.

Daļai pacientu tika izrakstīti medikamenti un norīkojumi uz rentgenu un citiem izmeklējumiem. Ikdienā pansionāta iemītniekiem arī ir pieejamas bezmaksas vizītes pie ārstiem, bet iestādei pašai jānogādā klienti uz ārstniecības iestādi, turklāt pacientiem nākas gaidīt garās rindās. “Nereti ir divi, trīs mēneši, reizēm pieraksta tikai uz nākamo gadu. Šodien mēs tiešām priecājamies par to, ka dakteri pie mums ir atbraukuši uz vietas,” atzīst Daina Bebre, pansionāta “Jaunāmuiža” darbiniece.

Labdarības akcija noritēja ar Jēkabpils novada pašvaldības un Jēkabpils reģionālās slimnīcas atbalstu.


#SIF_NVZ2022