Treneris Švēde: strādāt ar Latvijas izlases treneri Luku Banki ir neaprakstāma pieredze

Kamēr mūsu Latvijas basketbola izlase godam aizstāv dzimteni pasaules kausā Manilā, tikmēr mazie basketbolisti šeit Latvijā kaldina savas prasmes un arī sapņo nonākt reiz pasaules arēnā. Lai gan šodien Latvijas izlases basketbolistiem spēle pret Vāciju noslēdzās nesekmīgi, rītdien cīņa vēl turpinās. Tieši tāpat arī mazo basketbolistu sapņi nav izdzisuši.  

Žagars, Kurucs, Porziņģis un Bertāns. Tie ir spēlētāji, par kuriem katru spēli fano jaunie basketbolisti Ogrē. 11 gadus vecie sportisti ikdienā trenējas Ogres basketbola skolā vai sporta arēnā “Ogre” un stāsta, ka ar ģimenēm seko līdzi katrai Latvijas spēlei pasaules kausā. 

Kā paši jaunie basketbolisti saka, basketbols jau kļuvis par dzīvesveidu. Puiši cītīgi trenējas, lai arī kādreiz varētu piedalīties pasaules čempionātā. 

Basketbola kluba “Ogre” galvenajam trenerim Uldim Švēdem jau izdevies piedzīvot pasaules čempionātu. Viņu uzrunāja Latvijas Basketbola savienība ar lūgumu palīdzēt Latvijas izlases treneriem. “Sagatavošanās posmā man bija jāsagatavo maksimāli daudz informācijas pārbaudes spēļu komandas, lai atvieglotu darbu galvenā trenera asistentiem. Tā kā izturēju to saucamo konkursu, tiku uzaicināts braukt līdzi uz pasaules kausu, čempionātu.”

Uldis ReTV stāsta, ka strādāt kopā ar Latvijas izlases treneri Luku Banki ir neaprakstāma pieredze. Kā viņš saka – tā ir jauna pasaule. “Tas, kā Luka ar spēlētājiem runā un strādā, arī man tāds jauns lauciņš. Un tas īstenībā strādā. Domāju, tādu darbu, kā viņš iegulda, mēs kā jaunie treneri varam tikai mācīties. Principā visi pieraksti, kas man ir, ir jauna pasaule.”

Lai gan Švēde atzīst, ka darba ir ļoti daudz, sajūtas, esot pasaules kausā ar Latvijas faniem, ir fantastiskas. “Man vēl tagad par sestā spēlētāja jūtām, kā saka, skudriņas skrien pa ķermeni. Teikšu atklāti, bija mazas asaras pēc Francijas spēles, nevarēja tam noticēt. Bet tās emocijas, ko mums sniedza mūsu Latvijas līdzjutēji, bija vienkārši neaprakstāmas, tās bija super. Man liekas, ka bez viņiem būtu grūtāk spēlēt, tukšas tribīnes, nebūtu lielais sauklis “Latvija, Latvija!”, kas liek gan treneriem, gan spēlētājiem dzīt sevi uz priekšu.


#SIF_MAF2023