Trešdaļa rīdzinieku vēlas pārcelties prom no galvaspilsētas

Trešdaļa rīdzinieku vēlas pārcelties dzīvot uz citurieni, liecina pētījumu kompānijas "Latvijas fakti" augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja.

Uz jautājumu "Vai Jūs gribētu dzīvot citā vietā Latvijā (nevis Rīgā)?" apstiprinoši atbildēja 31% aptaujāto rīdzinieku. Savukārt 69% atbildēja noliedzoši.

Vairāk pārcelšanos prom no Rīgas vēlas vīrieši, respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem, cilvēki ar augstāko izglītību, strādājošie ar augstu ienākumu līmeni.

Vēlmi pārcelties dzīvot prom no Rīgas apstiprinājuši cilvēki ar bērniem un rīdzinieki kuriem ir automašīnas.

Vairāk vēlmi pamest Rīgu pauda latvieši, bet mazāk - krievi.

Uz jautājumu, vai tuvāko piecu gadu laikā tiek plānots pārcelties uz citu dzīvesvietu, 62% atbildēja noliedzoši, norādot, ka paliks dzīvot esošajā dzīvesvietā.

Visvairāk - 13% aptaujāto atzina, ka apsver iespēju pārcelties uz citu valsti, 9% - uz Pierīgu, 8% - uz citu vietu Latvijā, bet 7% uz citu Rīgas apkaimi. Vēl 4% plāno pārcelties uz citu dzīvesvietu savā apkaimē.

Kā galvenais iemesls, lai pārceltos dzīvot prom no Rīgas minēta iespēja būtu tuvāk dabai, un dzīvot zaļākā vidē. Šādu atbildi snieguši 18% aptaujāto.

14% vēlas pamest Rīgu dzīves dārdzības dēļ, 13% - ģimenes apstākļu dēļ, 10% - darba dēļ, 8% - drošības apsvērumu dēļ, 7% - mājokļa pieejamības dēļ, bet 7% - lai nodrošinātu bērniem piemērotu vidi un pakalpojumus.

Aptaujā tika iztaujāti 2207 Rīgas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.


Foto: Freepik