Trīsreiztrīsnieki tiekas salidojumā Bauskā

Bauskā valdīja trīsreiztrīsnieku atkalsatikšanās prieks. Šoreiz gan nevis nedēļu garā 3x3 nometnē, bet vienas dienas salidojumā. Iemesls salidojumam šoreiz ļoti svarīgs - četrdesmitā gadskārta, kopš ASV Garezerā aizsākās 3x3 kustība.

Vasarās 3x3 kustības dalībnieki jau laikus ieplāno brīvu nedēļu, lai no sirds nodotos latviskuma kopšanai. Pēdējās divas vasarās pandēmija ieviesa savas korekcijas, tāpēc vēl lielāks bijis prieks mērot ceļu uz Bausku, lai 12 stundās izbaudītu to, ko citkārt darījuši nedēļas laikā. “3x3 vienkārši velk. Tie ir tie cilvēki, tā vide, tā atmosfēra. Man ir bijuši līdzi arī bērni no Vācijas, kas momentā iekrīt dančos, darbojas,” saka Rasma Balode, 3x3 salidojuma dalībniece no Cēsīm.

“3x3 ir īstā Latvija un īstā latvietība, jo, lai ko mēs tur arī darītu, mēs visi esam latvieši,” uzsver Sarma Ūpe, 3x3 salidojuma dalībniece no Līgatnes.

3x3 kustība pirms četrdesmit gadiem aizsākās ASV Garezerā. Pēc deviņiem gadiem pirmā nometne notika arī Latvijā - Madlienā. “Vēl joprojām tas ir tā kā ar pirmo mīlestību, ka to nevar sajaukt. Tas vienlaicīgi bija tāds brīnums un milzīgs garīgs pacēlums,” saka Inese Krūmiņa, Latvijas 3x3 priekšsēde.

“Es domāju, ka Latvijas latviešiem šobrīd tas latviskums ir vajadzīgs daudz vairāk nekā ārzemju latviešiem, jo viņiem ir iespējas dzīvot savā, mākslīgi gan radītā vidē, bet Latvijā no vienas puses nāk angļu valoda virsū, nāk krievu valoda virsū, un, dzīvojot Rīgā, tu nemaz tik daudz pie tās latvietības netiec,” pauž Lauris Cekuls, 3x3 salidojuma dalībnieks no Rīgas.

Salidojums organizēts kā “zaļais pasākums”, kurā ieeja tikai ar derīgiem sertifikātiem, tomēr vienlaicīgi tā bija iespēja satikties cilvēkiem no visas pasaules.

No 1981.gada līdz 2019. gadam notikušas 257 nometnes, kurās piedalījušies vairāk nekā 38 600 cilvēku. Trīsreiztrīsnieki tic, ka nākamajā vasarā atkal varēs aktīvi darboties ierastajās klātienes nometnēs.