Tukuma novadā uzsākta izbraukuma kovid sertifikātu izsniegšana

Jau kopš rudens vakcinācijas autobusi dodas arī uz attālākajiem lauku ciemiem un viensētām, bet saņemt sertifikātus lauku iedzīvotājiem, īpaši senioriem, dažkārt ir visai grūti. Lai šo problēmu risinātu, Tukuma novadā uzsākta izbraukuma sertifikātu izsniegšana. Šodien savus sertifikātus saņēma ap piecpadsmit Džūkstes pagasta Pienavas ciema iedzīvotāji.

Kopš 15. novembra covid -19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts kļuvis teju par atslēgu gan lielveikalu, gan valsts un pašvaldību iestāžu durvīm, tāpēc interese par vakcināciju esot pieaugusi arī attālajos ciemos. Kā saka ReTV Ziņu sastaptā Pienavas iedzīvotāja Ņina: “Mums dažkārt arī vajag nopirkt apavus, apgērbu, bet bez sertifikāta mūs nelaiž.”

Tomēr, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus,dažkārt attālo ciemu iedzīvotājiem nelīdz arī abas saņemtās potes, jo laukos internets esot tikai retajam. Sertifikātu var saņemt arī klientu apkalpošanas centrā. Tukumā izsniegti jau vairāk nekā 4000 sertifikātu, bet lauku iedzīvotājiem nokļūt līdz centram dažkārt esot diezgan pagrūti. Tāpēc arī radusies ideja par izbraukuma sertifikātu izsniegšanu.

Kā stāsta Tukuma novada pašvaldības vienotā klientu pakalpojumu centra speciāliste Zane Kjahjare, sākotnēji bijusi ideja šos sertifikātus izsniegt bibliotēkās, bet, saistībā ar valsts noteiktajeim ierobežojumiem, bibliotēkās to nebija iespējams izdarīt: “ Sazinoties ar pagasta pārvaldi mēs secinājām, ka tagad ir tas brīdis, kad var palīdzēt iedzīvotājiem iegūt sertifikātu.”

Pienavā šodien izbraukuma sertifikātu izsniegšana notika divas stundas, kuru laikā sertifikātu saņēmuši ap piecpadsmit vakcinēto personu. Dažiem sertifikāts papīra formātā būs vienīgais, bet citiem tā būšot kā rezerve, ja nu kas notiek ar telefonu. Iedzīvotāji esot padzirdējuši arī par iespējamo sertifikātu termiņa noteikšanu, kas nozīmētu, ka nepieciešama būs arī balstvakcīna. Uzrunāto domas par to gan dalās.

Pienavas iedzīvotāja Ņina uzskata, ka nevajag obligāti: “Manuprāt ar divām vakcīnām jau ir pietiekoši.” Tikmēr Pienavas iedzīvotājs Guntis ReTV Ziņām saka: “Jā es braukšu. Kaut kur decembra vidū potēšos. Man pusgads paiet ar modernu. It kā jau viņa astoņiem mēnešiem domāta, bet labāk .. es esmu riska grupā.”

Tukuma novadā ir divdesmit viens pagasts un vairāki desmiti ciemu. Izbraukuma sertifikātu izsniegšana tiekot plānota arī citviet, kur būšot iedzīvotāju interese.


Foto: Sandra Leitāne