Tukumnieki neuzticas Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbībai

Aizvadītās nedēļas nogalē Latviju pāršalca ziņa, ka Tukumā, iespējams, izdarīts homofobisks noziegums, kā rezultātā cietuši divi jaunieši, kuri ārstē smagus apdegumus. Par draudiem dzīvībai un veselībai jaunieši policijai ziņojuši jau pagājušā gada rudenī, tomēr Valsts policija (VP) kriminālprocesu nav uzsākusi, lieta ir izbeigta

Par to, ka esam neiecietīgi pret citādo, zināmā mērā liecina arī tas, ka vēl vakar pie ēkas abu jauno vīriešu atbalstam bija izkārti plakāti ar geju un lesbiešu biedrības ''Mozaīka'' simboliku, bet šodien tie jau norauti.

Runāt kameras priekšā ne par notikušo gadījumu, ne par drošību kopumā pilsētā lielākā daļa uzrunāto gan nevēlas, jo pilsētiņa ir maza, un teju visi ir savā starpā pazīstami. Tomēr tas nenozīmē, ka nevienam nav vajadzīga policijas palīdzība, un visi tukumnieki pilsētā jūtas droši.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs saka: “Es negribētu teikt, ka kriminogēnā situācija Tukumā ir īpaša vai atšķirīga no citiem Latvijas reģioniem, bet ir bijuši gadījumi, kad VP secinājumi vai izmeklēšanas darbību rezultāti varbūt iedzīvotājiem nav īsti bijuši izskaidroti un saprotami, un tas ir raisījis iedzīvotājos tādu zināmu neuzticības pieskaņu mūsu policijas iecirkņa darbībai.”

Lai palielinātu iedzīvotāju uzticības līmeni valsts kārtības sargātājiem, pašvaldība iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram un Valsts policijas priekšniekam iesniegusi atklātu vēstuli ar aicinājumu izvērtēt Tukuma iecirkņa līdzšinējo darbības praksi, un par rezultātiem informēt arī iedzīvotājus. Tikmēr traģiskā notikuma izmeklēšana nodota Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja sevišķi smago noziegumu apkarošanas nodaļai. Tomēr, kā liecina komentāri interneta vietnēs, policijas paustais medijiem arī, visticamāk, uzticību nevairos.

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis: “Sabiedrībai nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgs nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu. Izmeklēšanā ir iegūti fakti tam, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums. Tomēr, iekams norisinās izmeklēšana, VP atturas no pārsteidzīgu secinājumu paušanas vai apstiprināšanas.”

Par atteikumu sākt kriminālprocesu par draudiem cilvēka dzīvībai vai veselībai VP Iekšējais kontroles birojs uzsācis dienesta pārbaudi.