Tulpes uzzied sievietēm par godu

Šobrīd saulainākās vietās vienīgie plaukstošie ziedi nav tikai sniegpulkstenītes. Pie Talsu pilsētas robežas var redzēt arī citus ziedus dažādās krāsās. Saimniecībā "Ainavas" puķu stādīšana un audzēšana apstājas vien uz īsu brīdi decembrī, visu pārējo laiku siltumnīcās notiek aktīva rosība. Darba diena nereti šeit ir pat 12 stundas. 

Signe Jungfermane-Griglauska , saimniecības "Ainavas" īpašniece, saka: “Visi karināmie podi jau ir sastādīti. Nākamajā nedēļā sāksim stādīt visu mazajos podiņos. Tagad mēs gatavojamies intensīvi 8. marta svētkiem un ziedinām tulpes. Apjoms tiešām ir milzīgs, bet mēs strādājam ģimene – es, mans vīrs, mana mamma un mans tētis. Mēs četratā ar to visu ļoti veiksmīgi tiekam galā un tā darām jau gadiem, un esam pieraduši. Papildspēku mums arī nav.”

“Mammai un tētim, kas iesāka šo biznesu , ir jau 25 gadi, man pašai šis ir 13 gads dienu dienā ar šo darbu, bet arī viņu 25 gados es jau biju klāt tam visam, daudz ko mācījos, iemācījos, strādāju pati, un nu jau viņi palīdz man,” vēl piebilst Signe.

Lai tulpes varētu dāvināt Sieviešu dienā, tad audzētāji izvēlas tādas, kurām ir īss ziedināšanas laiks, kas ir aptuveni 26 dienas. Populārākās esot dzeltenās tulpes, un, kā saka saimniecības īpašniece, tas droši vien tāpēc, ka cilvēki ir noilgojušies pēc saules un gaismas. Siltumnīcās tiek uzturēts arī nepieciešamais klimats, lai nepilna mēneša laikā tulpes būtu gatavas.

“Lielākoties ziedus pērk arī sievietes pašas sev, jo nekad nevar zināt, ko tas vīrietis uzdāvinās, un, vai būs pa prātam. Tāpēc brauc arī pašas, nopērk un priecājas. Šķirnes ir vismaz sešas - gan pildītās, gan parastās un tās, ko mēs gadiem esam novērtējuši, ka ir ļoti labas un kas tieši īsā ziedināšanas laikā paspēj uzziedēt tieši uz šiem svētkiem,” saka saimniecības "Ainavas" īpašniece.

Vairākus gadus garas rindas 8. marta rītā veidojas pie puķu veikala "Ziedu pietura". Tur sievišķīgajiem svētkiem sāk gatavoties jau pēc Valentīndienas, kas ir 14. februārī.

Floriste Madara Kauliņa stāsta: “Mēs jau ar abām kājām esam darbos iekšā, jo pasūtījumi tiek veikti savlaicīgi. Pasūtījumiem ir jābūt mums pašiem laicīgi gataviem, jo mums bāzēm ļoti laicīgi jādod par tiem zināt. Jādod zināt, cik tūkstošus tulpju kātu vajadzēs, tā kā mēs jau labu laiku tam visam esam gatavi. Redzēsim, kā būs šogad, jo visi dabūs stāvēt aiz durvīm, zālē varam ielaist pa vienam, bet tiešām tā ir, ka 8. martā rindas ir. Patiesībā - rindas ir jau arī dienu iepriekš, jo ir liela daļa vīriešu, kas gatavo savus pārsteigumus dāmām laicīgi.”

Sieviešu dienai tiek pasūtīti vairāki tūkstoši tulpju kātu, jo tie šajos svētkos ir pieprasītākie ziedi.

“Vienā klēpī vīrietim, kas grib ļoti iepriecināt savu sievieti, tur var būt pat 51 tulpe, vai simts. Vairāk vai mazāk. Protams, ka tas ir liels pušķis, bet tūkstošos tulpes aiziet. Ja Valentīndienai ir roze, tad 8. martam tie ir pavasara ziedi, un pirmo vietu ieņem tulpe. Liela daļa vīriešu izvēlas tulpju pušķus, tad vēl liela daļa izvēlas no dažādiem pavasara ziediem kopā. Tās ir tulpes ar narcisēm, hiacintēm,” skaidro Madara Kauliņa.

Vīrieši arī esot izdomas bagāti. Nereti no ziediem ir jāveido kādi īpaši pasūtījumi, piemēram, tulpes izkārtotas sirds formā.


Foto: Pixabay.com