Tūrisma salidojums Ērgļos pulcē entuziastu tūkstošus

Aktīvā tūrisma iespējas Latvijā tiek novērtētas aizvien vairāk. To apliecina arī nupat aizvadītais Tūrisma salidojums Ērgļos, kas dienas garumā, dažādās aktivitātēs iesaistīja vairākus tūkstošus dalībnieku.

Šis ir jau trešais gads, kad Māra Oltes atjaunotajā Ērgļu stacijā pulcējas tūrisma profesionāļi un entuziasti, dodoties ekstrēmos pārgājienos rīta agrumā, supojot saulrietā, piedaloties meistarklasēs, daloties pieredzē, kā arī satiekot sev līdzīgi domājošos.

Helmuts, dabas entuziasts, “Domas dabā”: „Šeit ir tā vieta, kur satiekas drusku traki cilvēki, labā nozīmē. Tādi kā es, Raimonds Dombrovskis, piemēram. Tie džeki, kuri darbojas Kurzemē un šeit Vidzemē, tās ir divas dažādas, ne jau lietas, bet mēs jau ikdienā nesatiekamies un šī ir tā lieliskā iespēja paskatīties un redzēt. Es esmu šeit, tāpēc, ka mani ļoti saista videi un dabai draudzīgās lietas, došanās dabā ar izpratni, skatīties dabā dziļāk.”

Māris Olte, “Ērgļu stacijas” saimnieks: „Šeit mēs vienkārši, uzaicinot cilvēkus, dabūjam, ka viņi paskatās uz citiem, uz sevi no malas, parunājas, izmēģina kaut ko, kas te jauns, un tādā veidā dabūt savā ikdienā kaut ko jaunu. Tas ir būtiskākais – kā dzīvot interesantāk.”

Lai arī Covid izplatības dēļ, tūrisma nozare kopumā cietusi zaudējumus, kā stāsta uzrunātie pasākuma apmeklētāji, aktīvais tūrisms ieguvis lielāku popularitāti, iedzīvotājiem novērtējot valstī piedāvātās atpūtas iespējas.