Turpina meklēt Gaujas pludmalē pazudušo meiteni

Šodien turpinājās pie Siguldas Gaujas pludmalē pazudušās piecus gadus vecās Evitas meklēšana. Iesaistījās gan policisti, gan glābēji un nirēji, gan brīvprātīgie. Pludmalē pie Gaujas šodien neviens nesauļojas un nepeldas, neviens atpūtnieks šeit netiek ielaists, teritorija ir norobežota. Pēc pagājušās nakts nesekmīgajiem centieniem atrast mazo Evitu arī šodien meklēšanā iesaistās ne vien glābēji, bet arī brīvprātīgie, kurus koordinē Valsts policija (VP). VP Siguldas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Nataļja Sedova saka: “Vakardien pārmeklējām abus Gaujas krastus. Šodien metodi nedaudz mainījām: sadalījām teritoriju kvadrātos, katru kvadrātu pārbauda vairāki cilvēki - četri, pieci, seši. Tas atkarīgs no iemaņām. Ja tas nedos rezultātu, atkal mainīsim taktiku, izvēlēsimies citu.” 

Brīvprātīgā meklētāja no Siguldas Inga Siņica par attālumu, cik tālu var aiziet bērns, saka: “Grūti pateikt. Bērns bija basām kājiņām. Spriežot pēc saviem trim bērniem, katrs ir citādāks. Varbūt viņai patīk staigāt pa zālīti, patīk pa brikšņiem. Citiem bērniem nepatīk. Tāpēc mēs izskatām visas versijas - vai gar ūdeni, vai pa brikšņiem brist.”

Ierodas arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki no Cēsīm un sagatavo visu nepieciešamo niršanai. VUGD Cēsu daļas komandiera vietnieks Edgars Židavs norāda: “Gauja ir bīstama, sevišķi šogad, jo ir stipri mainījusies gultne. Es pats diezgan normāli peldu, bet Gaujā nekad un neiesaku nevienam citam to darīt. Šogad Gaujā pazudušos sanāk meklēt jau katrā maiņā. Laikam cilvēki pēc kovida netika nekur atpūsties, tagad ir kā no ķēdes norāvušies. Pagājušajā maiņā braucām pie Cēsīm meklēt, cilvēki [ūdenī] iet visi kopā, protams, nav vestu, alkohols...”

Evita pēdējoreiz redzēta, bērnu bariņā rotaļājamies ūdens malā. Pludmali uzrauga no glābšanas stacijas, taču tās pārstāvji ReTV pauda - svētdien neesot novērota neviena situācija, kad būtu nepieciešama palīdzība.


#SIF_NVZ2022