Turpina meklēt Rogovkā pazudušo meitenīti. Mainīta meklēšanas taktika

Arī šodien visas dienas garumā Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā turpinājās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas pasākumi. Meitene pazuda 5. maija vakarā. 

Šodien Rogovkas centrā ir daudz mazāk policijas un citu dienestu darbinieku, kā arī brīvprātīgo. Pagājušajās brīvdienās pazudušo meiteni meklēja krietni vairāk cilvēku, tomēr arī šodien Rogovkā strādāja policijas darbinieki un virs ciemata, kā arī apkārtējiem mežiem meklēšanu turpināja Valsts robežsardzes helikopters. Valsts policijas pārstāvis Guntars Kračus: “Uz šodienu spēki ir mazāki, bet pārmeklēšana turpinās. Jau atsevišķos nogabalos, izdalītos, bet turpinās.”

Valsts policijas pārstāvis norāda, līdz šim brīdim ir pārmeklētas visas Rogovkas saimnieciskās ēkas, akas, kā arī dīķi. Tomēr policija atkārtoti aicina arī vietējos iedzīvotājus pārmeklēt savus īpašumus. “Es varu teikt, ka ir vairākas versijas, bet sīkāk neko paskaidrot nevaru, jo notiek kriminālprocess un pirmstiesas izmeklēšana.’’

Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska ReTV gan atklāj, ka māja, kurā dzīvoja pazudusī Justīne, atrodas pašā ciemata centrā. Ģimene pagastam ir maz pazīstama, jo māju nopirkuši tikai pagājušajā gadā. Pārvaldniece arī uzsver, ka kopumā par ģimeni ir radies labs iespaids. Plavinska gan stāsta, ka ģimene ir bijusi bāriņtiesas redzeslokā. “Bāriņtiesa tāpēc, ka meitenei ir bioloģiskā māte. Viņi šobrīd tiesājas ar bioloģisko māti par bērna aizbildniecību. Un viņa atrodas ārzemēs. Bija paziņojusi, ka tas bērns tur netiek pieskatīts, tāpēc bāriņtiesa gāja skatīties to situāciju.”

Pagasta pārvaldniece uzsver, pēc bāriņtiesas pārbaudes konstatēts, ka bērni ir apkopti un māja ir silta. Jāpiebilst, ka arī Valsts policija šobrīd komunicē ar meitenes bioloģisko māti. 

Valsts policija arī atklāj, ka ir mainīta meitenes meklēšanas taktika. Daudzu brīvprātīgo palīdzība šobrīd vairs nav nepieciešama, jo jau ir pārmeklētas plašas teritorijas. Policija darot savu darbu, atbalstu šobrīd joprojām sniedz arī Valsts robežsardze. Policijā gan ReTV nesniedza atbildi, cik ilgi vēl meklēšanas pasākumi turpināsies.