Turpinās Ukrainas pretuzbrukums Hersonas apgabalā

Kijiva, 30.aug., . Ukrainas armija iznīcinājusi krievu pārceltuvi pār Dņepru pie Ļvoves ciema Hersonas apgabala Berislavas rajonā, otrdien ziņo Ukrainas armijas operatīvais štābs "Dienvidi".

Iznīcinātas arī 30 pretinieka tehnikas vienības, tajā skaitā zenītraķešu komplekss S-300, divi tanki T-72, 11 haubices "Msta-B", trīs reaktīvie daudzstobru mīnmetēji "Grad" un "Uragan", smagais ugunsmetējs "Solncepjok", pašgājējs lielgabals "Giacint-S", pašgājējs mīnmetējs "Nona -S"; 120 mm mobilais mīnmetējs; pašgājējas haubices "Akacija" un "Mcta-S", kā arī seši bruņutransportieri.

Iznīcinātas arī trīs munīcijas noliktavas Berislavas, Visokopiļas un Antonivkas rajonos. Likvidēti vismaz 82 krievu iebrucēji.

Pirmdien Ukrainas armijas operatīvā grupa "Kahovka" paziņoja, ka iznīcināti faktiski visi lielākie tilti Hersonas apkārtnē un vairākās vietās pārrauta krievu pirmā aizsardzības līnija.

Savukārt pašā Hersonā otrdienas rītā dzirdami sprādzieni un automātisko ieroču šāvieni, ziņo vietējie tīmekļa mediji.

Aculiecinieki vēsta, ka tās esot apšaudes ar lielu dalībnieku skaitu, kurās tiekot izmantoti automātiskie ieroči un pistoles, kā arī rokas granātmetēji. Ziņas par apšaudēm saņemtas no vairākiem rajoniem.

Hersonas tīmekļa izdevums "Most" ziņo, ka notiek ielu kaujas Taurijas un Ziemeļu apkaimēs.


Foto: Freepik