Turpmāk Valmieras teātra izrādes notiks katlu mājā

Šobrīd Valmieras teātra ēkas rekonstrukcijas darbi ir apturēti. Visticamāk, ka tā pārbūve ieilgs. Teātra kolektīvam nācās meklēt jaunu mītnes vietu, beidzot tāda arī atrasta bijušajā Valmieras katlu mājā, ko tagad dēvē par “Kurtuvi”. To iecerēts veidot kā laikmetīgās mākslas telpu. 

Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena: “Šī ir brīnišķīga vieta. Eiropā šobrīd labākās lietas notiek tieši industriālās ēkās. Ienākot šeit iekšā, mēs meklējām, kur būs skatuve. Tad, kad ieraudzījām otro stāvu, bija skaidrs, ka skatuve jāpagriež uz šo pusi, jo tik un tā scenogrāfi, ieraugot otro stāvu, to izmantos, mēs izdomājām apvienot visu kopā.”

Teātra ēkas īpašnieks “Valsts nekustamie īpašums” solot, ka ar novembri rekonstrukcijas darbi atsāksies, bet teātra direktore norāda uz nepārdomātajiem piedāvājumiem, meklējot pagaidu telpas māksliniekiem. Evita Ašeradena: “Ir visādas gatavās vietas, kas ir kultūras nami, bet tas, par ko mēs strīdējāmies, “Valsts nekustamie īpašumi” piedāvāja SEB bankas klientu apkalpošanas zāli. Tas parāda to absurdu, kādā līmenī birokrāti domā. Tas nav savienojams. Turklāt viņi pilnā nopietnībā stāsta, ka viņi mums to piedāvā, bet piedāvā tikai pēc [bankas] darba laika beigām un sestdienās, svētdienās.”

Jaunajās  “Kurtuves”  telpās teātrim darbība jāuzsāk jau pavisam drīz.