Ubaglīča mikrorajonā Līvānos būvdarbu dēļ nav ielu apgaismojuma

Lai gan daudzviet Latvijā aukstuma un sniega dēļ ielu būvniekiem ir tehnoloģiskais pārtraukums, Līvānos, Ubaglīča mikrorajonā, būvdarbi joprojām notiek. Strādnieki steidz pabeigt ielu apgaismojuma sistēmas izbūvi, kas ir ieilgusi, atstājot ziemas mēnešos mikrorajona iedzīvotājus bez ielu apgaismojuma.

Kā skaidro Līvānu novada pašvaldībā, būvnieku sākotnējais plāns bija pabeigt jauno ielu apgaismojuma sistēmu līdz ziemas sezonai. Tas diemžēl neizdevās. Darbi ieilguši, jo pagājušajā gadā paralēli šim projektam mikrorajonā tika īstenots otrs – akciju sabiedrības “Sadales tīkls” projekts. Tā laikā visā mikrorajonā tika demontētas gaisvadu līnijas un zemē ieguldītas kabeļu līnijas.

Līvānu novada domes būvinženieris Ainārs Skromāns pauž: “Aizķeršanās bija tajā, ka būvnieks nevarēja montēt stabus un gaismekļus tikai tādēļ, ka bija gaisvadu līnijas. Tas viņam traucēja. Kad “Sadales tīkls” demontēja visus tīklus, tad arī uzsākās pilnvērtīgi darbi pie ielas apgaismojuma izbūves.”

Pirmās lampas mikrorajonā varētu iedegties pēc aptuveni viena mēneša, kad ielu apgaismojums būs pabeigts dažās no kopumā 17 mikrorajona ielām. Vietvarā arī uzsver, ka, turpinot viedā ielu apgaismojuma ierīkošanu Līvānos, moderns un ekonomisks apgaismojums tiks ieviests arī Ubaglīcī.

Projekta laikā Ubaglīcī paredzēts arī pārbūvēt ielas un izveidot meliorācijas sistēmu. Gandrīz visi grāvji jau izrakti. Ielas esot kļuvušas grūtāk izbraucamas. Pašvaldībā gan skaidro, ka ielas tikai vizuāli izskatoties šaurākas, jo ir izrakti grāvji. Lielākajā daļā mikrorajona ielu brauktuves platums ir no 4,5 līdz pieciem metriem. Vietvarā uzsver - ikdienā smagais autotransports pa mikrorajonu pārvietojas reti, savukārt, lai samazinātu avāriju risku, pēc būvdarbu beigām mikrorajona ielām iecerēts noteikt dzīvojamās zonas statusu, kas nosaka maksimālo braukšanas ātrumu – 20 kilometrus stundā.

Būvdarbus Ubaglīcī veic pilnsabiedrība “VM VB”, un būvdarbu kopējās izmaksas ir vairāk nekā 2,33 miljoni eiro, ko finansē pašvaldība, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.


Foto: Pixabay.com