Ūdens piegādāts no uzņēmumam nepiederoša dziļurbuma. Nav izpildītas kvalitātes prasības

Bauskas novada pašvaldības uzņēmuma “Īslīces ūdens” jaunā pagaidu valde lauzusi līgumu ar deviņpadsmit klientiem, jo izrādījies, ka dziļurbums, no kura ūdens tiek saņemts, jau kopš padomju ēras beigām ir bezsaimnieka manta. Pašvaldībā to sauc par ārkārtas situāciju, tāpēc pagaidām ūdens padeve neesot pārtraukta, vien rēķini par patērēto ūdeni netikšot izrakstīti. Turpmāk gan iedzīvotājiem būšot jādomā par sava urbuma izveidi.

Izrādījies, ka dziļurbums, no kura jau gadu desmitiem ar ūdeni nodrošina divas daudzdzīvokļu mājas un dažas privātmājas, oficiāli nepastāv.

SIA “Īslīces ūdens” pagaidu valdes loceklis Imants Svētiņš saka: “Atklājās, ka “Taubeniekos” un “Airītēs” ūdens tiek piegādāts no dziļurbuma, kurš nepieder “Īslīces ūdenim” un kuram vispār nav piederības.”

Imants Svētiņš uzņēmumu pārņēmis vien pirms dažiem mēnešiem. Viņš ReTV stāsta, ka nelikumīgi noslēgtos līgumus atklājis, meklējot iespēju dzēst uzņēmuma “Īslīces ūdens” parādsaistības. Izrādās, pārkāptas esot arī ūdenssaimniecības pakalpojuma likuma prasības, kas ir spēkā jau kopš 2016. gada. Imants Svētiņš: “Prasības ir sanitārā zona. Tā ir stingra aizsardzības zona, kas pienākas jebkuram urbumam. Tad žogs 30 metru rādiusā ap šo urbumu.”

Patērētāji ūdeni joprojām turpinot saņemt. Vien tagad par to netiek piestādīti rēķini, bet par sūkņa patērēto elektrību maksāšot pagasta pārvalde, proti, visi novada iedzīvotāji.

Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas apvienības pārvalde” vadītājs Aleksandrs Gurkovskis: “Tas ir tikai īstermiņa risinājums. Tā ir ārkārtas situācija, kad pasaka, ka turpmāk “Īslīces ūdens” neapsaimnieko. Mēs pieņēmām lēmumu pārslēgt elektrību uz sevi, lai tas sūknis vispār darbotos. Tajā brīdī, kad pārņēmām, tas bija 50-60 eiro mēnesī.”

 Iepriekšējais “Īslīces ūdens” vadītājs Valērijs Gabrāns telefonsarunā ReTV gan norāda, ka par bezsaimnieka urbumu zinājis, bet šādus līgumus esot jau pārņēmis. “Pilnīgi droši zinu, ka tie ieņēmumi no objekta nesedza izdevumus.”

Pašvaldība sakārtot gadu desmitiem ielaistās problēmas arī tagad nevarot un arī negribot, tāpēc tagad iedzīvotājiem jādomā par sava urbuma izveidošanu. Tiek lēsts, ka tā izveide no viena dzīvokļa izmaksās vismaz 500 eiro,

Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālajā pārvaldē skaidro, ka no urbuma no kura diennaktī tiekot paņemti 10 m3 ūdens, ir jāsaņem ūdens resursu lietošanas atļauja un jāmaksā DRN. Šim urbumam tādas neesot. Cik vēl šādu bezsaimnieka urbumu varētu būt, VVD nezinot, jo reaģē tikai uz sūdzībām un iesniegumiem. Arī šajā gadījumā bezsaimneika urbums tikšot apsekots klātienē.


 #SIF_NVZ2022

Foto: Freepik