Ugunsdzēsēji demonstrē pareizu rīcību automašīnas aizdegšanās gadījumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests turpina informēt sabiedrību par pareizu rīcību gadījumā, ja aizdegas automašīna. Statistika liecina, ka šādu gadījumu ir daudz – pērn valstī transportlīdzekļi deguši 600 reizes, bet šī gada astoņos mēnešos – vairāk nekā 300. Pasākumi, kuru laikā ugunsdzēsēji demonstrē, kā rīkoties auto aizdegšanās gadījumā, jau notikuši vairākās Latvijas vietās, nupat arī Aizkrauklē.

Viena no kļūdām, ko nereti pieļauj cilvēki, pamanot ugunsgrēku transportlīdzeklī, ir savlaicīga neziņošana ugunsdzēsējiem. Glābēji uzsver, ka vilcināšanās var beigties ar pilnībā nodegušu auto, tādēļ ir jāzvana uz tālruņa numuru 112, tiklīdz visi ir izkāpuši no transportlīdzekļa un ir aizvērtas visas durvis un logi.

Jāatceras, ka spēcīgā karstuma un liesmu dēļ var sprāgt riepas un degvielas bāka, savukārt, atverot motora pārsegu, durvis vai logus, straujš skābekļa pieplūdums ugunij var veicināt degšanu.

Biežākie iemesli, kādēļ transportlīdzekļos izceļas ugunsgrēki, ir problēmas elektronikā, nekvalitatīvi veikts auto remonts, neuzmanīga apiešanās ar uguni, piemēram, smēķēšana transportlīdzeklī, kā arī ļaunprātīga dedzināšana. Ņemot vērā, ka degšana var izcelties jebkurā spēkratā, neņemot vērā tā izlaiduma gadu vai marku, automašīnā ir obligāti jābūt ugunsdzēsības aparātam. To nosaka arī normatīvie akti.